Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Stowarzyszenie SPES pomoże finansowo lub rzeczowo rodzinom dzieci w ciężkim stanie klinicznym

15.03.2019
Autor: inf. prasowa
Matka tuli dziecko

Do 30 marca 2019 r. rodziny opiekujące się dziećmi do 25. roku życia w ciężkim stanie klinicznym, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, mogą wnioskować o wsparcie do Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES.

Rodziny, które zostaną zakwalifikowane do Programu Pomocy Dzieciom Stowarzyszenia SPES, otrzymają pomoc w formie dostosowanej do ich potrzeb – finansowej lub rzeczowej. O pomoc mogą ubiegać się rodziny w trudnym położeniu, których dzieci uległy wypadkowi lub wskutek choroby znajdują się one w ciężkim stanie klinicznym. Mogą to być dzieci potrzebujące wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora, koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego, pozajelitowego czy innych całodobowych, specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych podtrzymujących funkcje życiowe.

Celem programu jest uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny, która zostanie do niego przyjęta. Każda z nich uzyska indywidualną pomoc w dostosowanej do jej potrzeb formie, na okres jednego roku z możliwością wydłużenia. Może to być jednorazowe świadczenie finansowe w formie comiesięcznego czy kwartalnego zasiłku lub dofinansowanie zakupu środków pomocniczych i leków, dofinansowanie do czynszu, do zakupu sprzętu specjalistycznego dla dziecka, do zakupu podstawowego sprzętu gospodarstwa domowego, zakupu niezbędnych i ważnych życiowo sprzętów domowych czy dofinansowanie tzw. wkładu własnego do likwidacji barier architektonicznych lub pomoc w innych wymagających wsparcia obszarach.

Wniosek o objęcie wsparciem należy kierować tylko i wyłącznie za pomocą formularza elektronicznego. Więcej informacji szczegółowych o programie i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Stowarzyszenia SPES.

Komentarz

  • prośba o dotację
    Leszek
    16.03.2019, 09:03
    Witam, chciałbym zapytać o dotację na aktywację zawodową dla osoby niepełnosprawnej, jak największą kwotę.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel
Partnerem działu Finanse i Ubezpieczenia jest

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas