Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Otwarte mistrzostwa Warszawy w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną

21.03.2019
Autor: inf. pras., fot. sxc.hu
trzech zawodników płynie w basenie

W dniu 4 kwietnia odbędą się otwarte mistrzostwa Warszawy w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Udział w zawodach weźmie blisko 80 zawodników ze szkół specjalnych, integracyjnych oraz klubów pływackich z terenu Warszawy i okolic.

Uczestnicy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: do lat 13, 14-16 lat oraz 17 lat i starsi. Oddzielną kategorię będą stanowili zawodnicy z zespołem Downa, którzy wystartują bez podziału na wiek.

Wprowadzenie oddzielnej kategorii dla zawodników z zespołem Downa ma na celu stworzenie równych szans. Jednocześnie będzie to idealna okazja na wyłonienie najlepszych pływaków, którzy będą reprezentować województwo mazowieckie na mistrzostwach Polski w pływaniu ZSS Sprawni Razem w dniach 26-28 kwietnia 2019 r. w Krakowie.

- Jako kierownikowi zawodów i prowadzącemu reprezentację Mazowsza, zależy mi, aby w mistrzostwach wzięli udział najlepsi zawodnicy z naszego województwa – mówi trener kadry Mazowsza, Łukasz Głasek. – Jestem przekonany, że w klubach sportowych trenują pływacy, spełniający warunki uczestnictwa w naszych imprezach dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dla nich może być to szansa na profesjonalną karierę sportową w ramach sportu paraolimpijskiego.

Owocna współpraca

Otwarte mistrzostwa Warszawy w pływaniu osób z niepełnosprawnością intelektualną odbędą się dzięki współpracy Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 213 w Warszawie, Mazowieckiego Stowarzyszenia Społeczno-Sportowego „Sprawni-Razem” oraz firmy ParaSportowi.

- Od wielu lat zabiegaliśmy o fundusze na organizację tej imprezy. Mamy doskonałych zawodników, którzy nie mają możliwości często rywalizować z osobami o podobnych problemach. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne w tym roku możemy współorganizować zawody – przyznaje Celina Maszke-Kaczorek, dyrektor SP Specjalnej nr 213 w Warszawie.

Pływacy wystartują aż w 10 konkurencjach, począwszy od 50 metrów stylem dowolnym, a skończywszy na najdłuższym dystansie 200 metrów. Dodatkowo rozegrane zostaną sztafety oraz nowa konkurencja 4x50 metrów sztafeta mieszana.

Rywalizacja będzie miała miejsce w Centrum Rekreacyjno-Sportowym m. st. Warszawy przy ul. Josepha Conrada 6, 01-922 Warszawa.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas