Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wystawa prac artystów z niepełnosprawnością w siedzibie Zarządu PFRON

21.03.2019
Autor: tekst i zdjęcia: Mateusz Różański
Minister Rafalska przy zdjęciu stojącym na sztaludze rozmawia z jego autorem i panią prezes PFRON

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, 21 marca 2019 r. w siedzibie Zarządu PFRON w Warszawie odbyło się otwarcie wystawy prac stworzonych przez osoby z niepełnosprawnością. Prócz samych artystów, w uroczystości wzięli udział Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, oraz Marlena Maląg, prezes Zarządu PFRON.

Łukasz Radzik jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej FELICITAS. Dzięki prowadzonym w warsztacie zajęciom, odkrył w sobie pasję do fotografii. Podczas jednego z plenerów wykonał zdjęcie swoich kolegów, stojących na moście z polskimi flagami. Tak powstała „Jedna droga – jeden cel”, fotografia, która została nagrodzona w konkursie „Sztuka osób niepełnosprawnych 2018”.

Minister Elżbieta Rafalska pozuje do zdjęcia z jednym z autorów jednej z prac, które stoją obok na sztaludze

Dzieło Łukasza Radzika zawisło w siedzibie PFRON z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa wraz z obrazami wykonanymi różnymi metodami przez artystów z niepełnosprawnością. Są wśród nich obrazy, zdjęcia i grafiki pokazujące codzienne życie osób z niepełnosprawnościami, piękno polskiej przyrody czy scenki rodzajowe. Nie brak też wątków patriotycznych.

Obraz przedstawiający panoramę Tatr

Wśród wystawionych prac jest także obraz „Tatry”, pędzla zmarłego w zeszłym roku prezesa Integracji Piotra Pawłowskiego, który malował obrazy ustami.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas