Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Posłuchaj! Płyta poświęcona pamięci Marcina Kornaka

28.03.2019
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. kadr z youtube.com
okładka płyty z podobizną Marcina Kornaka

Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” wydało płytę, poświęconą pamięci Marcina Kornaka – założyciela i wieloletniego prezesa tej organizacji, twórcy kampanii społecznej Muzyka Przeciwko Rasizmowi oraz nagrodzonego tytułem „Człowiek bez barier 2012”.

Marcin Kornak od 15. roku życia był sparaliżowany w wyniku nieudanego skoku do wody. Od tego momentu poruszał się na wózku. W dorosłym życiu zainicjował akcje: Muzyka Przeciwko Rasizmowi i Wykopmy Rasizm ze Stadionów. Był też redaktorem naczelnym magazynu „Nigdy Więcej”, a także prowadził monitoring przestępstw i incydentów na tle rasistowskim i neofaszystowskim pt. Brunatna Księga.

Za działalność społeczną Marcin Kornak został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymał też tytuł „Człowieka bez Barier”, przyznawany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Zmarł w 2014 roku.

Posłuchaj muzyki

Na wydanej płycie na cześć Marcina Kornaka pt. „Wiem, że dobrze idę” znalazły się utwory dwóch zespołów, zaangażowanych w działania antyrasistowskie Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”: Qulturki z Piły oraz Skowytu z Warszawy. Ich teksty podejmują problematykę ksenofobii, przemocy i ulegania ideologiom nacjonalistycznym.

Więcej o płycie można przeczytać na portalu Toksyna.fm.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas