Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pięć darmowych protez ręki dla dzieci

08.04.2019
Autor: Angela Greniuk, fot. Grzegorz Kosch
Źródło: ambionics.co.uk, facebook.com/glazeprosthetics
chłopczyk w pomarańczowo-czarnej protezie przedramienia

Dzieci z niepełnosprawnością mogą realnie przypominać superbohaterów, dzięki… lekkim i alternatywnie wyglądającym protezom, wyposażonym w ruch dłoni. Z okazji wprowadzenia nowego produktu dla dzieci na polski rynek, firma Glaze Prosthetics postanowiła ufundować najmłodszym pięć protez. Co trzeba zrobić, by je zdobyć?

Protezy są dostępne dla dzieci bez kończyny górnej od... 5 tygodnia życia. Zainteresowane osoby powinny skontaktować się z Glaze Prosthetics w wiadomości prywatnej na Facebooku. W treści wiadomości należy podać adres e-mail.

- Z każdą osobą będziemy się kontaktować bezpośrednio – mówi Piotr Sajdak z Glaze Prosthetics.

Pięć wybranych nazwisk zostanie podane 10 kwietnia na Facebooku polskiej firmy.

Doświadczenie ojca

Glaze Prosthetics to młoda firma na polskim rynku protetycznym, oferująca designerskie protezy rąk dla dorosłych. Ostatnio Glaze przejął brytyjską firmę Ambionics, której założycielem jest Ben Ryan, wykładowca neuropsychologii. Jego syn, zaledwie w 10 dniu życia, musiał przejść amputację ręki. Wtedy Ben postanowił, że zrobi wszystko, by jego pierworodne dziecko żyło aktywnie i pełnią życia. Mężczyzna zaczął samodzielnie zdobywać wiedzę i potrzebne umiejętności, by stać się inżynierem projektowania. Po latach współpracy z bio-technologami i specjalistami od projektowania, Ben stworzył firmę Ambionics i przyczynił się do znaczącego postępu w technologii protetycznej.

- Przez długi czas kontaktowałem się z różnymi firmami, ale z różnych względów nie dochodziło do współpracy. Ich warunki nie do końca zgrywały się z moimi wartościami (…). Glaze był firmą dla mnie, bo współdzielimy pasję do innowacji, nie kieruje nami chciwość - w przeciwieństwie do dużych firm na rynku protetycznym – mówi w filmiku Ben Ryan. – Nam głównie chodzi o szybkie dostarczanie protez, które są o wiele tańsze i mają dobrą jakość – dodaje.

Więcej informacji o Ambionics znajdziesz na Facebooku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas