Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Akcja charytatywna zakończona koncertem. Z sukcesem!

26.04.2019
Autor: inf. prasowa, fot. FB / UAM Charytatywnie
Kuba z mamą na widowni koncertu

Tak jak zapowiadali – zrobili coś dobrego! Studenci UAM zebrali blisko 40 tysięcy złotych na pomoc dla niepełnosprawnego Kuby. Organizowaną przez żaków akcję charytatywną zakończył koncert, który odbył się 15 kwietnia w Poznaniu.

Impreza miała na celu wsparcie Kuby Czecholińskiego, nastolatka chorującego na dziecięce porażenie mózgowe. Diagnozę postawiono, gdy chłopiec miał dwa latka. Jednak nawet teraz, po osiągnięciu dorosłości, nie jest w stanie samodzielnie żyć. W ubieraniu się, myciu, jedzeniu i we wszystkich innych, codziennych czynnościach, pomaga mu mama, 60-letnia pani Urszula. Kobieta podnosi syna kilkanaście razy dziennie, co jest dla niej niemałym obciążeniem. Studenci zbierali pieniądze na nowy wózek, a także na podnośnik do wanny, który miałby choć trochę ułatwić kąpiele 18-latka. Zebrana kwota pozwoli na zakup obydwu sprzętów.

Akcja studentów obejmowała liczne zbiórki, w tym na stronie internetowej zrzutka.pl, trwającej jeszcze do końca kwietnia. Głównym punktem był koncert charytatywny, który odbył się w Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Imprezie towarzyszyły licytacje cennych fantów.

Wsparcie artystów

Jako pierwsza wystąpiła pianistka i wokalistka Hania Rani, dostarczając swoim talentem i piękną barwą głosu wielu emocji. Niecodzienne brzmienia zapewnił Przybył, czyli projekt Sławomira Przybyła występującego z instrumentalistami. A TrombQuartet uraczył gości muzyką puzonową. Jednak niekwestionowaną gwiazdą wieczoru była Małgorzata Ostrowska, która zaśpiewała takie przeboje jak „Meluzyna” i „Szklana pogoda”. Jej występ był świetnym podsumowaniem całego koncertu i dodał uczestnikom energii na „after”, czyli kontynuację imprezy w klubie Dom Technika.

Akcję wspierały osoby z różnych środowisk - między innymi naukowcy, artyści, sportowcy i politycy. W imprezie uczestniczyły takie osobistości jak premierzy Ewa Kopacz oraz Leszek Miller, którzy zdecydowali się pomóc, przekazując na licytację fanty. Premier Ewa Kopacz podarowała szkic Warszawy, zaś premier Leszek Miller wieczne pióro. Ponadto do wylicytowania było wiele wartościowych przedmiotów, a wśród nich m.in. koszulka z podpisami piłkarzy polskiej reprezentacji w piłce nożnej, możliwość zwiedzenia fabryki Volkswagena czy prace cenionego grafika, Igora Morskiego.

Licytacje

Przez cały czas trwania koncertu, w korytarzu przy sali, odbywały się również ciche licytacje. Do wylicytowania były m.in. książki z autografami autorów, bilety na przedstawienia teatralne, zestaw kosmetyków, zdjęcia z autografami sportowców, ale także inne prace Igora Morskiego, a nawet obrazy namalowane osobiście przez głównego bohatera akcji, Kubę.

Uśmiech nie schodził z twarzy Kuby przez cały czas trwania koncertu. Nie stracił on energii nawet po kilku godzinach zabawy. Zebrane pieniądze pozwolą na spełnienie jego marzeń i ułatwią codzienne funkcjonowanie. Ostateczna kwota wyklaruje się po zakończeniu zbiórki internetowej oraz po pojedynczych wydarzeniach towarzyszących. Aby być na bieżąco z obecną akcją, ale także z kolejnymi (studenci organizują koncert charytatywny corocznie) warto śledzić fanpage.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas