Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odwołanie od orzeczenia syna z zespołem Aspergera

19.08.2019
Autor: K.

Jestem po komisji orzekania o niepełnosprawności. Syn z zespołem Aspergera w punkcie 7 - „nie wymaga”. Czy mogę się odwoływać od tej decyzji? Chcę zaznaczyć tylko, że nie zaznaczyłam we wniosku, że zależy mi na świadczeniu pielęgnacyjnym, bo myślałam, że mi się nie należy.

Szanowna Pani,

od orzeczenia powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności można wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności zgodnie z pouczeniem, które powinno znajdować się na danym orzeczeniu.

Odnośnie odwołania do sądu (które składa się za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu) to zgodnie z art.  47710 §  1.  Kodeksu postępowania cywilnego - odwołanie powinno zawierać oznaczenie zaskarżonej decyzji lub orzeczenia, zwięzłe przytoczenie zarzutów oraz wniosków i ich uzasadnienie oraz podpis ubezpieczonego albo osoby odwołującej się od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, albo przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika ubezpieczonego albo osoby odwołującej się od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności.

Niestety nie napisała Pani ile lat ma Pani syn, co powoduje iż nie mogę dokonać głębszej analizy Pani sprawy.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

 


 

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas