Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Mazowsze Warszawa po raz drugi mistrzem Polski w siatkówce osób niesłyszących

30.04.2019
Autor: Eugeniusz Morawski
drużyna MKSN Mazowsze Warszawa

W dniach 26-28 kwietnia w Warszawie odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej. W zawodach brały udział cztery najlepsze drużyny z całej Polski: Spartan Lublin, ŁKSG Łódź, Odra Racibórz oraz gospodarz MKSN Mazowsze Warszawa. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym, a o ostatecznej klasyfikacji zadecydowała tabela po wszystkich spotkaniach.

Pierwszy mecz warszawianie rozegrali z Odrą Racibórz i nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywala w trzech setach. W drugim meczu przeciwnikiem Mazowsza był ŁKSG Łódź i tym razem również wystarczyły trzy sety, żeby gospodarze odnieśli zwycięstwo. Ostatnie spotkanie Mazowsza okazało się meczem o złoty medal. Rywalem był Spartan Lublin. Zawodnicy Mazowsza spodziewali się trudnego i długiego meczu, a ponownie ograli rywala w trzech setach. Tym samym po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Polski.

Puchary i medale

Na zakończenie turnieju rozdano medale oraz puchary najlepszym drużynom. W ceremonii zakończenia udział wzięli: kierownik sekcji piłki siatkowej w PZSN – Tomasz Włodarczyk, wiceprezes PZPS – Paweł Wachowiak, trenerzy kadry osób niesłyszących – Wojciech Lalek i Maciej Szewczyk oraz przedstawiciele sponsorów. Czterech zawodników z Mazowsza zostało zauważonych przez sędziów i organizatorów. Indywidualne nagrody otrzymali: Dawid Puszczyński – najlepszy blokujący, Tomasz Morawski – najlepszy środkowy, Karol Wanot – najlepszy libero. Tytuł MVP turnieju powędrował do rozgrywającego drużyny Mazowsza Warszawa – Oleksandra Biłobłockiego.

Oleksander Biłoblocki stoi z pucharem, obok niego dwaj działacze
Najlepszy siatkarz MVP - Oleksandr Biłobłocki

Za sprawne podawanie piłek i czyszczenie parkietu odpowiadali wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 381 z warszawskiego Ursusa.

Do zdjęcia pozują liderzy zwycięskich drużyn z pucharami oraz działacze
Zwycięzcy od 1 do 4 miejca

MKSN Mazowsze Warszawa, organizator imprezy, serdecznie dziękuje Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących w Lublinie oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki w Warszawie, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego oraz Hotelowi i Restauracji „Villa Plaza" w Warszawie za wsparcie i współpracę.

Wyniki i tabela

Sobota, 27 kwietnia

  • Mazowsze Warszawa – Odra Racibórz 3:0 (25:13, 25:6, 25:10)
  • Spartan Lublin – ŁKSG Łódź 3:0 (25:17, 25:19, 25:14)
  • Mazowsze Warszawa – ŁKSG Łódź 3:0 (25:16, 25:19, 25:14)
  • Spartan Lublin – Odra Racibórz 3:0 (25:20, 25:18, 25:9)

Niedziela, 28 kwietnia

  • ŁKSG Łódź – Odra Racibórz 3:0 (25:21, 32:30, 25:22)
  • Mazowsze Warszawa – Spartan Lublin 3:0 (25:22, 25:17, 25:19)
Tabela końcowa Punkty Sety
Mazowsze Warszawa 9 9-0
Spartan Lublin 6 6-3
ŁKSG Łódź 3 3-6
Odra Racibórz 0 0-9

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas