Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Płock: Centrum Osób Niepełnosprawnych

10.12.2010
Autor: Monika Pankowska
Źródło: Ngo.pl

Centrum Osób Niepełnosprawnych to inicjatywa Fundacji Panaceum i Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku, która uzyskała dofinansowanie Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Centrum jest organizatorem artystyczno – kulturalno – rozrywkowych wtorków. Spotkania odbywają się w płockim DPS „Przyjaznych Serc” przy ul. Krótkiej 6a w godz. 16:00 – 20:00.

Plan do końca 2010 roku:
7 grudnia – sportowy wtorek; na ten dzień planowany jest turniej tenisa stołowego i spotkanie z niepełnosprawnym tenisistą na wózku.
14 grudnia – wtorek plastyczny, podczas którego zostaną zaprojektowane i wykonane kartki świąteczne.
21 grudnia – świąteczny wtorek. Zaplanowano jasełka oraz koncert uczniów płockiej szkoły muzycznej, połączony ze śpiewaniem kolęd; oczywiście tego dnia nie zabraknie Mikołaja z prezentami.

Dwa wtorki tematyczne już za nami. Pierwszy był muzyczny, z karaoke, jako główną atrakcją. Każdy z uczestników miał możliwość wybrania i zaśpiewania swoich ulubionych piosenek z różnych kategorii polskiej i zagranicznej muzyki. Drugi odbył się 30 listopada 2010 r. Był połączony z Balem Andrzejkowym. Rozpoczęły go wróżby, m.in. lanie wosku na wodę, ciastka z wróżbą, przekłuwanie kart, układanie butów. Organizatorzy, jak zawsze, zapewnili muzykę i liczne konkursy z nagrodami. Atrakcją balu był pokaz tańca w wykonaniu gości ze studia tańca, którzy poprowadzili także przyspieszony kurs dla uczestników balu.

Piotr Ostrowicki, prezes fundacji i dyrektor „Przyjaznych Serc” przyznaje, że Centrum powstało z potrzeby utworzenia odpowiedniego miejsca, dostosowanego do często znacznie obniżonych możliwości psychofizycznych i sprawności osób niepełnosprawnych, w którym mogą spędzać wolny czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, dbając jednocześnie o swój rozwój społeczny, kulturalny, edukacyjny, artystyczny i integrując się z innymi. W Centrum organizowane są różnego typu imprezy, uroczystości, zajęcia kulturalne, artystyczne dla wszystkich osób niepełnosprawnych, które mieszkają w Płocku.

Fundacji Panaceum i Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku, uzyskała dofinansowanie Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” w kwocie 12525 zł w dogrywce do IV edycji konkursów grantowych. W IV edycji konkursu grantowego Fundacja ”Fundusz Grantowy dla Płocka” wsparła kwotą 298 758 zł realizację 27 projektów. Na budżet konkursu złożyły się darowizny Fundatorów: PKN ORLEN S.A., Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz darowizna Złotego Darczyńcy Fundacji Levi Strauss Foundation.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas