Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Psycholog, seks coach – rozmowy z ekspertami dla osób z SM i ich bliskich

10.05.2019
Autor: inf. prasowa
Zdjęcie Joanny Heidtman i napis: NeuroPozytywne Miejsce - spotkanie z ekspertem dla osób z SM i ich bliskich. Dr Joanna Heidtman, psycholog

NeuroPozytywne Miejsce to przestrzeń przyjazna dla osób ze stwardnieniem rozsianym i ich bliskich, przyjaciół, znajomych. W przyjaznej atmosferze będzie można porozmawiać o problemach, niepokojach, podzielić się własnymi doświadczeniami, a także uzyskać pozytywną energię do pokonywania codziennych wyzwań związanych z chorobą. Odbędą się spotkania z ekspertami, psychologiem oraz seks coachem. A wszystko już w maju w Klubokawiarni Cafe PoWoli przy ulicy Smoczej 3 w Warszawie. Organizatorzy zapraszają osoby z SM wraz z osobą towarzyszącą.

Pomysłodawcą stworzenia miejsca jest Fundacja NeuroPozytywni wspierająca od lat osoby z SM i ich najbliższych. Organizacja jest też partnerem merytorycznym trwającej obecnie kampanii edukacyjnej „Nie sam na SM”.

- Nie powstało dotąd miejsce, w którym osoby z SM mogłyby porozmawiać otwarcie o swoich obawach związanych z chorobą, wymienić doświadczeniami, zwyczajnie pomóc sobie nawzajem. Wiemy, że taka potrzeba istnieje, stąd pomysł na stworzenie takiej przestrzeni. Ważne też, aby osoby z SM czuły wsparcie najbliższych. Dlatego na spotkania zapraszamy osoby z SM wraz z osobą towarzyszącą – przyjacielem, partnerem, z kimś z kim lubią spędzać czas, spotkania są również dla nich – mówi Jakub Walicki, wiceprezes Fundacji NeuroPozytywni.

Pierwsze spotkania już w maju

Pierwsze spotkanie z ekspertem, psychologiem dr Joanną Heidtman odbędzie się 10 maja (piątek) o godzinie 17:00. Będzie można porozmawiać o emocjach związanych z diagnozą stwardnienia rozsianego, jak rozmawiać z najbliższymi o swojej chorobie, jak mądrze wspierać osobę z SM i nie zapominać o sobie. Czy można „oswoić chorobę” – jak radzić sobie ze zmiennymi stanami emocjonalnymi (smutek, zwątpienie, obniżenie samooceny, a nawet depresja)? Co to znaczy „przejąć kontrolę nad chorobą” i czy da się to zrobić?

Kolejne spotkanie odbędzie się 31 maja (piątek) o godzinie 17:00 z udziałem z Marty Niedźwieckiej – psychologa, pierwszym w Polsce certyfikowanym seks coachem, pracującą z seksualnością, ciałem, emocjami i relacjami intymnymi. Uczestnicy porozmawiają o roli dobrych relacji w sytuacji choroby, jak rozmawiać o tematach dla nas ważnych, a zarazem trudnych, jak stworzyć relacje bliskości i intymności mając SM. Czy stwardnienie rozsiane wpływa na życie seksualne? Czy pomimo choroby seks może być na takim samym poziomie, jak przed chorobą? Co to jest „dobrostan psychiczny” i jaką rolę odgrywa w budowaniu intymności?

Organizatorzy i eksperci zapraszają do wspólnej dyskusji przy kawie, herbacie lub ciastku. Uczestnicy po spotkaniu będą mieli też możliwość osobistego porozmawiania i zadania pytań. Więcej informacji na stronie neuropozytywni.pl oraz profilu www.facebook.com/NiesamnaSM

Wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy

Wybór lokalizacji na stworzenie NeuroPozytywnego Miejsca nie jest przypadkowy. Klubokawiarnia Cafe PoWoli przy ulicy Smoczej 3 w Warszawie to wyjątkowe, otwarte miejsce zapewniające przyjazną atmosferę podczas wieczorków tematycznych, spotkań międzypokoleniowych oraz integrację lokalną, m.in. przy grach planszowych, muzyce, filmie. To miejsce, które żyje i czuje się w nim domową atmosferę. Fundacja NeuroPozytywni ma nadzieję, iż Cafe PoWoli przypadnie do gustu osobom z SM i ich bliskim oraz w przyszłości będzie to miejsce ich stałych i przyjacielskich spotkań.

Stworzenie NeuroPozytywnego Miejsca jest jednym z działań podjętych w ramach kampanii edukacyjnej „Nie sam na SM”, której organizatorem jest Sanofi Genzyme. Podkreśla ona wagę̨ bliskości rodziny i przyjaciół w utrzymaniu motywacji oraz dbaniu o to, by chorzy nie wycofywali się z aktywnego życia. Działania realizowane są we współpracy ze stowarzyszeniami pacjentów: Fundacją NeuroPozytywni, Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego, Fundacją SM-Walcz o Siebie oraz ze Śląskim Stowarzyszeniem Chorych na SM SezaM. W ramach kampanii przygotowane zostały m.in. materiały poradnikowe dla chorych i bliskich, nagrania edukacyjne oraz cykl warsztatów edukacyjnych. Komunikacja kampanii prowadzona jest przez profil „Nie sam na SM” na Facebooku, na którym znajdą się m.in. specjalnie przygotowane filmy oraz porady ekspertów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas