Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Może pomoże mi zaopiekować się synem?” – posłanka i mama chłopca z chorobą rzadką apeluje do prezesa Kaczyńskiego

10.05.2019
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. Twitter
Źródło: Twitter
Jagna Marczułajtis ze swoim synkiem w urządzeniu do rehabilitacji

- Mam propozycję dla pana Kaczyńskiego. Bo jeżeli on uważa, że niepełnosprawni ludzie mają się dobrze w Polsce, to może on po prostu nie rozumie, jak wygląda życie osób z niepełnosprawnościami? – powiedziała w zamieszczonym na Twitterze nagraniu Jagna Marczułajtis-Walczak, mama chłopca z poważną niepełnosprawnością i posłanka Platformy Obywatelskiej.

- Chciałabym go zaprosić do mnie, do mojego domu. Niech pozna mojego syna. Może pomoże mi zaopiekować się synem? Może wyręczy mnie w opiece nad synem? – mówi w krótkiej odezwie do prezesa Prawa i Sprawiedliwości mama 3-letniego Andrzeja, chłopca z pachygyrią, rzadką chorobą mózgu.

- Mój syn nie potrafi przekręcać się z jednego boku na drugi i trzeba mu w tym pomagać. Często się budzi, marudzi, potrzebuje się napić. Wypada mu smoczek i ponieważ sam nie potrafi go z powrotem włożyć do buzi, muszę zrobić to ja. Budzę się tak często jak on – mówiła nam w wywiadzie udzielonym w zeszłym roku Jagna Marczułajtis-Walczak.

Dwa protesty

Jej syn wymaga stałej opieki i rehabilitacji – karmienia, fizjoterapii, zabiegów w pionizatorze – to właśnie poznanie realiów codziennego życia rodzin takich jak jej proponuje Jarosławowi Kaczyńskiemu posłanka Platformy Obywatelskiej. Wskazała na protest fizjoterapeutów, którzy walczą o podwyżki oraz zaplanowany na 23 maja protest osób z niepełnosprawnościami.

- Chcę, żeby [Jarosław Kaczyński – przyp. red.] poznał życie dzieci z niepełnosprawnościami – powiedziała w nagraniu posłanka Platformy i kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego, stwierdzając, że przedstawiciele obecnej władzy nie mają na ten temat pojęcia.

Komentarz

  • Poprzednia kadencja
    Krystyna
    10.05.2019, 23:29
    Pani Poseł, Jagno Marczułajtis, co Pani zrobiła dla osób niepełnosprawnych podczas swojej poprzedniej kadencji w sejmie?

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czy w budynku, w którym mieszkasz, przydałaby się winda?

Biuletyn

Wspierają nas