Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Trwają łódzkie Senioralia

13.05.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
Manufaktura w Łodzi fragmenty

W niedzielę 12 maja rozpoczęły się Senioralia - dwutygodniowa impreza skierowana do łodzian po 60. roku życia. W programie jest blisko pół tysiąca wydarzeń kulturalnych, zdrowotnych i sportowych. Zaplanowano też występy zespołu Skaldowie oraz Mariana Opani.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zwraca uwagę, że w ub. roku na Senioraliach bawiło się 100 tys. seniorów. Według niej uczestnicy wydarzeń udowadniają, że data urodzin w dowodzie osobistym nie musi wpływać na zmniejszenie aktywności.

Tegoroczna impreza będzie odbywa się od 12 do 24 maja. Jej oficjalnego otwarcia dokonała prezydent Łodzi, która w niedzielę przekazała seniorom klucze do bram miasta. Zaplanowany też był koncert zespołu Skaldowie.

Cykl wydarzeń

Od poniedziałku rozpoczał się cykl wydarzeń współtworzonych przez organizacje pozarządowe, kluby, instytucje i podmioty działające na rzecz osób starszych, w tym przez partnerów Miejskiej Karty Seniora. Zajęcia są podzielone na kategorie: zdrowie, kultura, edukacja, sport i rekreacja, porady i drzwi otwarte. Seniorzy mogą wziąć udział w wykładach, warsztatach, lekcjach pokazowych, wycieczkach, spotkaniach tematycznych, spektaklach i koncertach.

Integralną częścią Senioraliów jest Ogólnopolski Konkurs Drzewo Pokoleń organizowany przez Urząd Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Ma on na celu wyłonienie i uhonorowanie organizacji pozarządowych, instytucji jak i seniorów realizujących projekty w obszarze zdrowego i aktywnego starzenia się oraz podejmujących wszelką działalność przyczyniającą się do poprawy jakości życia osób po 60. roku życia.

Gala konkursu, podczas której ma wystąpić Marian Opania będzie oficjalnym zakończeniem imprezy.

Podczas Senioraliów osoby posiadające Miejską Kartę Seniora będą mogły podróżować bezpłatnie po Łodzi komunikacją miejską.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas