Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: 25 maja Europejska Noc Literatury bez barier

13.05.2019
Autor: inf. prasowa
Na żółtym tle czarny napis różna czcionką trzy razy Klasyka a na dole w nawiasie na nowo

Już wkrótce 25 maja odbędzie się we Wrocławiu kolejna edycja święta literatury, czyli Europejska Noc Literatury. To święto czytelników, którzy w ten jeden wieczór usłyszeć mogą znakomitą prozę w interpretacjach twórców kultury, a przy okazji odwiedzić przestrzenie miasta, które często na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Udział bezpłatny.

8. edycja Europejskiej Nocy Literatury odbędzie się 25 maja 2019.

W tym roku dzięki współpracy z Fundacją Katarynka, Europejska Noc Literatury (ENL) ma też program skierowany do osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Większość miejsc czytania jest też dostępna dla osób poruszających się na wózkach. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

ENL dla osób niewidomych i słabowidzących

Miłośników literatury z niepełnosprawnością wzroku organizatorzy zapraszają na wspólny spacer z audiodeskrypcją i trzy czytania. Przewodnikiem będzie Michał Skrzywanek, wrocławianin, znawca historii i architektury miasta.

Start:

  • g. 17.30, Pasaż Grunwaldzki, przy wejściu do galerii handlowej. Przejście do Alei Profesorów Politechniki Wrocławskiej;
  • g. 18.00 – Jacek Braciak czyta fragmenty „Procesu” Franza Kafki. Przejście do gmachu głównego Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Cypriana Kamila Norwida 25;
  • g. 19.00 – Roma Gąsiorowska czyta fragmenty „Pani Bovary” Gustawa Flauberta. Przejście do Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego, ul. Tytusa Chałubińskiego 7a;
  • g. 20.00 – Robert Więckiewicz czyta fragmenty „Obcego” Alberta Camusa. Zakończenie spaceru około godz. 20.30.

Wszystkie miejsca dostępne są dla osób poruszających się na wózkach.

Zapisy pod adresem: bezbarier@strefakultury.pl.

ENL dla osób Głuchych i słabosłyszących

Europejska Noc Literatury to wydarzenie, podczas którego znani aktorzy i aktorki czytają literaturę w miejscach publicznych we Wrocławiu. W tym roku ENL będzie też dostępna dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Organizatorzy zapraszają na warsztaty i czytanie dla rodzin, dorosłych i dzieci. Zapewniają tłumaczenie na PJM.

  • 25 maja, godz. 16.00, Impart, ul. Mazowiecka 17„Baśnie” J.Ch. Andersena. Prowadzenie: Marta Kurowska.

Na warsztatach będzie czytana baśń „Królowa śniegu”. Będzie używany ruch, ciało, obraz i emocje.

  • godz. 18.00

Po warsztatach czytanie fragmentu baśni z tłumaczeniem PJM. Fragment przeczyta aktorka Ilona Ostrowska. Znacie ją z serialu „Ranczo”.

Zapisy na warsztaty: bezbarier@strefakultury.pl.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas