Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Google szuka najzdolniejszych informatyków z niepełnosprawnością

28.12.2010
Autor: oprac. Natalia Łyczko
Źródło: Google.com/studentswithdisabilities-europe, fot. www.sxc.hu

Zdjęcie komputeraDo 20 stycznia 2011 roku trwają zgłoszenia do programu "Google Europe Scholarship for Students with Disabilities", w ramach którego koncern Google nagrodzi najlepszych niepełnosprawnych informatyków z terenu Europy.

Projekt skierowany jest do najzdolniejszych studentów informatyki, inżynierii komputerowej i pokrewnych kierunków technicznych (na poziomach licencjackim, magisterskim lub doktoranckim), którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Wybrani przez komisję studenci otrzymają roczne stypendia w wysokości 7 000 euro oraz zostaną zaproszeni na czerwcowe warsztaty naukowe w Google’s Engineering Centre, mieszczącym się w Zurychu.

Aby wziąć udział w programie, należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie organizatora oraz dołączyć do niego CV, zaświadczenie o uzyskanych ocenach, dwa eseje na wskazane przez organizatora tematy (na ok. 400–600 słów) oraz dwa listy referencyjne (np. od profesorów lub promotorów) poświadczające dotychczasowe osiągnięcia. Złożone aplikacje oceni grupa naukowców i inżynierów, a informacje o wybranych przez nich stypendystach zostaną opublikowane w kwietniu 2011 r.

W projekcie koncernu Google mogą wziąć udział osoby studiujące na uczelniach w krajach europejskich: Albanii, Austrii, na Białorusi, w Belgii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, na Cyprze, w Czarnogórze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Islandii, Izraelu, Kosowie, na Litwie, w Liechtensteinie, Luksemburgu, na Łotwie, w Macedonii, na Malcie, w Monako, Niemczech, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, na Ukrainie, Węgrzech, w Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Szczegółowe informacje o "Google Europe Scholarship for Students with Disabilities" można uzyskać na stronie programu oraz pod adresem scholars-europe@google.com.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas