Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Już 25 maja strefa paraolimpijska na warszawskim pikniku

20.05.2019
Autor: inf. prasowa, fot. Adrian Stykowski/Polski Komitet Paraolimpijski
Chłopczyk ogląda medale paraolimpijskie zdobyte przez sportowców w podnoszeniu ciężarów

Polski Komitet Paraolimpijski serdecznie zaprasza do odwiedzenia strefy paraolimpijskiej podczas 21. Pikniku Olimpijskiego, który odbędzie się 25 maja (sobota) w godzinach 12.00- 18.30. w warszawskim Parku Kępa Potocka.

Podczas ubiegłorocznego Pikniku Olimpijskiego strefa paraolimpijska dostała złoty medal za przygotowanie – w tym roku organizatorzy chcą się postarać, by było równie ciekawie i kolorowo. Stoisko odwiedziły setki osób, a kolejki do poszczególnych stanowisk biły rekordy długości.

Największą popularnością cieszyło się strzelectwo niewidomych i niedowidzących (jeśli ktoś jeszcze nie wie, jak strzelają niewidomi i niedowidzący biathloniści to powinien być numer 1. na liście „must see”). Podobnie jak w zeszłym roku, instruktarzu udzielał będzie paraolimpijczyk z Pjongczangu Piotr Garbowski wraz ze swoim przewodnikiem Jakubem Twardowskim.

Dla każdego „coś”

Drugą stacją będą ergometry wioślarskie, na których będzie można sprawdzić swoją szybkość pod okiem utytułowanego parawioślarza Michała Gadowskiego, wspomagać go będzie handbiker Arkadiusz Skrzypiński. Na handbike’u też będzie można usiąść i potrenować – jak to się robi wytłumaczą czołowi polscy zawodnicy w tej dyscyplinie Piotr Małek i Lubomir Mirecki.

Czwartą stacją będzie szermierka na wózkach, której tajniki przybliżą zawodnicy IKS AWF Warszawa. Nie zabraknie także podnoszenia ciężarów – instruktarzu udzielą energetyczna i zawsze pełna humoru wicemistrzyni paraolimpijska z Pekinu Justyna Kozdryk i medalista mistrzostw Polski Tomasz Kociubiński.

Nie zabraknie także stacji blindfootball-u, czyli piłki nożnej dla niewidomych – w zeszłym roku zrobiła furorę, w tym roku także zabawa gwarantowana, zwłaszcza, że mało kto ma taki dystans do świata i życia jak blindfootboliści. W tym roku niewidomi i niedowidzący osobiście będą udzielać instruktażu.

Dwie ostatnie stacje to siatkówka na siedząco oraz kolarstwo – na trenażerze będzie można potrenować pod okiem wicemistrzyni paraolimpijskiej Anny Harkowskiej. 

Dla dzieci (i dorosłych też), które przejdą co najmniej 5 stacji upominki! Dla wszystkich bez wyjątku – wyjątkowe origami „piekło-niebo” z najważniejszymi informacjami dotyczącymi ruchu paraolimpijskiego i balony.

Zapraszamy w imieniu całej rodziny paraolimpijskiej!

I zawsze, i wszędzie  #KibicujemyParaolimpijczykom.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas