Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Biblioteczka Przyjaciół Integracji

03.01.2011
Jesteś w zasobie archiwalnym naszego portalu. Informacje z tego artykułu mogą być nieaktualne. Polecamy nowsze artykuły na ten temat na naszym portalu. Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki.

 

Fakty i mity o osobach z niepełnosprawnością

"Danuta Gorajewska w swojej książce podejmuje wyzwanie tropienia i demaskowania naszych strachów. Jest to odważne działanie uderzające w istotę problemu. Autorka stawia przed Czytelnikami mentalne lustra. Bo to w naszych głowach tkwią największe bariery, demony i uprzedzenia. Polskie bariery można porównać do Wielkiego Muru Chińskiego. Wspólnie z Autorką szukamy odpowiedzi na zasadnicze pytania. Jak oddziaływać na ludzi pełnosprawnych, aby byli przygotowani do normalnego kontaktu z osobami z niepełnosprawnością? Jak przygotować osoby z niepełnosprawnością do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie? W obu przypadkach potrzebny jest trud zmiany myślenia i zachowań, przełamywanie stereotypów wobec siebie nawzajem na drodze społecznego współistnienia" - Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji

Autor i redaktor serii: Danuta Gorajewska, APS, Warszawa


Architekci zmian. Innowacje dla osób z niepełnosprawnością

OkładkaJest to zbiór niezwykłych i inspirujących historii opowiadających o członkach Ashoki z całego świata, o ludziach, których praca zmienia życie osób z niepełnosprawnością, ale także o tym, jak osoby z niepełnosprawnością stają się cenionymi i pożytecznymi uczestnikami społeczności, biznesu i struktur rządowych. Szesnaścioro przedstawionych tu członków Ashoki to uznani liderzy i innowatorzy społeczni w dziedzinie niepełnosprawności.

Autorzy: Rafael Barifouse, Rama Chari, Al Etmanski, Alanna Gallagher, Maha Helali, Carolina Heindenhain, Andreas Heinecke, Khetam Malkawi, Guédel Mbodj, Carlos David Salinas Olascoaga, Okechukwu Ozowalu, Wilma J.E. Randle, Leonardo Shocrón, Elena Sevillano, Pranab Man Singh, Piotr Stanisławski

 


Rodzina. Normalność w niepełnosprawności

Rodzina w życiu każdej jednostki odgrywa wyjątkową rolę. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy myślimy o rodzinie, w której są osoby z niepełnosprawnością czy też każdego z jej członków uznaje się za sprawnego. Szczęście rodzinne wiąże się nie tyle ze sprawnością ile z dojrzałością rodziców.

Pod redakcją Danuty Gorajewskiej.

 


 

Wsparcie dziecka z niepełnosprawnością w rodzinie i szkole

Pojawienie się dziecka w rodzinie zmienia jej funkcjonowanie. Może nawet wywołać długotrwałą sytuację kryzysową. Trudno się zatem dziwić, że wykryciu niepełnosprawności u dziecka towarzyszą szok i kryzys emocjonalny, strach i zagubienie rodziców.

Pod redakcją Danuty Gorajewskiej.

 


Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas