Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PFRON zapewni dodatkową pomoc osobom poszkodowanym po wichurach

23.05.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
ulewa na tle drzew

W związku z wystąpieniem ekstremalnych zjawisk pogodowych Zarząd PFRON uruchomił program pomocy osobom z niepełnosprawnością, poszkodowanym w wyniku żywiołu. Pomoc finansowa może być przeznaczona m.in. na zakup sprzętu rehabilitacyjnego zniszczonego na skutek działania żywiołu.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych poinformował, że w związku z wystąpieniem ekstremalnych zjawisk pogodowych Zarząd Funduszu uruchamia program „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu”. Program ten umożliwia w sytuacji kryzysowej udzielanie pomocy finansowej poszkodowanym osobom z niepełnosprawnością.

W tegorocznym planie finansowym Fundusz na realizację programu ma zabezpieczone środki w wysokości 4 mln zł. Pomoc finansowa dla poszkodowanych osób z niepełnosprawnościami będzie realizowana ze środków Funduszu za pośrednictwem samorządu powiatowego na terenach dotkniętych żywiołem.

Pomoc finansowa może zostać przeznaczona m.in. na zakup lub naprawę sprzętu rehabilitacyjnego, środków pomocniczych i przedmiotów ortopedycznych utraconych lub zniszczonych na skutek działania żywiołu.

„Wsparcie finansowe przewidziane w programie będzie stanowić uzupełnienie pomocy udzielanej przez organy administracji rządowej i samorządowej” – zaznacza PFRON.

We wtorek około południa przez gminę Wojciechów (Lubelskie) przeszła trąba powietrzna. Wichura zrywała dachy, linie energetyczne i łamała drzewa. Największe straty są w miejscowościach Stasin i Palikije Pierwsze. Z kolei wojewoda małopolski Piotr Ćwik poinformował, że po intensywnych opadach deszczu, zwłaszcza ostatniej doby, sytuacja części województwa jest poważna. Do tej pory strażacy podjęli 350 interwencji w tym regionie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas