Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

PFRON: trwa nabór wniosków do programu „ABSOLWENT”

28.05.2019
Autor: bd, fot. pixabay.com
Źródło: pfron.org.pl
laptop stoi na stole, obok leżą kolorowe kredki i stoi kolorowe pudełko

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza, w ramach pilotażowego programu „ABSOLWENT”, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe bądź zawiązane przez nich partnerstwa do udziału w konkursie o zlecenie realizacji wsparcia osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe lub realizujące ostatni lub przedostatni semestr nauki w szkole wyższej.

Celem programu jest podniesienie wskaźnika zatrudnienia osób z niepełnosprawnością posiadających wyższe wykształcenie poprzez kompleksowe i indywidualnie wsparcie beneficjentów ostatecznych programu w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Wnioski mogą składać szkoły wyższe publiczne i niepubliczne oraz te prowadzone przez Kościół katolicki oraz inne związki wyznaniowe i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Zadania, które mogą być realizowane w ramach konkursu to m.in.: zaplanowanie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wsparcie zatrudnienia i samozatrudnienia.

Wnioski w ramach programu można składać od 23 maja do 24 lipca 2019 r. w biurze PFRON (bezpośrednio w Kancelarii PFRON lub drogą pocztową) – al. Jana Pawła II nr 13, 00-828 Warszawa.

Szczegółowe informacje o programie i zasadach przystąpienia do niego na stronie PFRON.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas