Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Rowerem przez Islandię. Na Endomondo ruszy charytatywna zbiórka kilometrów

29.05.2019
Autor: inf. pras.
droga asfaltowa w Islandii i podpis Wyprawa przez Islandię

15 lipca rowerem przez Islandię wyruszy Dariusz Sobczak – narciarz z niepełnosprawnością, pasjonat sportów i podróżowania. Ekspedycji będzie towarzyszyła charytatywna zbiórka kilometrów w aplikacji Endomondo. Jeżeli do 31 sierpnia uda się uzbierać 500 tys. kilometrów, partnerzy akcji przekażą 50 tys. złotych na organizację ferii dla podopiecznych Centrum Opiekuńczo-Wychowawczego WZRASTANIE w Katowicach.

- W dzisiejszych czasach niepełnosprawność nie musi być wyrokiem. Można żyć pełnią życia, spełniać się zawodowo, posiadać wspaniałą rodzinę i osiągać sukcesy sportowe. Trzeba tylko bardzo tego chcieć – przekonuje Dariusz Sobczak, który na trwającą dwa tygodnie wyprawę ze wschodniego na zachodnie wybrzeże Islandii wyruszy wraz z dwoma synami.

Towarzyszyć im będzie także Zofia, żona pana Dariusza, miłośniczka podróży, organizatorka wypraw, odpowiedzialna za cześć logistyczną, która zasiądzie za kierownicą Renault Kadjar – oficjalnego samochodu wyprawy.

Rodzinna wyprawa z misją

Przesłaniem wyprawy, w której weźmie udział cała rodzina Dariusza Sobczaka jest inspirowanie do przełamywania barier i ograniczeń. To trasa niezwykle wymagająca, także dla osób pełnosprawnych – Dariusz zamierza ją pokonać na swoim handbike’u, czyli trójkołowym rowerze, którego konstrukcję udoskonala od wielu lat. Trudny, zróżnicowany teren, zmienne warunki pogodowe z pewnością nie ułatwią realizacji celu. Po drodze nie będzie komfortowych hoteli, w trasie zastąpi je ekwipunek turystyczny i namioty.

Dariusz Sobczak chce, aby jego wyprawa nie oznaczała jedynie pokonywania kolejnego rekordu. Przede wszystkim ma ona nieść przesłanie zarówno do osób pełno-, jak i z niepełnosprawnością, że ograniczenia tkwią zazwyczaj w naszych głowach, a osiąganie celów trudnych jest w zasięgu każdego człowieka.

- Tych, którzy już w to wierzą, chciałbym zainspirować do dalszego przesuwania granic i odkrywania nowych obszarów życia, także tych uważanych do niedawna za nieosiągalne – wyjaśnia Dariusz Sobczak.

Zaangażuj się!

Organizacja przedsięwzięcia takiego jak wyprawa przez Islandię wymaga zaangażowania wielu partnerów. Zwłaszcza jeśli akcji mają towarzyszyć działania charytatywne. W tym wypadku postanowiono wykorzystać nowoczesną technologię. Przy użyciu aplikacji Endomondo powstało narzędzie, dzięki któremu 1 lipca ruszy zbiórka kilometrów, przez co każdy będzie mógł przyłączyć się do inicjatywy. Wystarczy wejść na stronę www.roweremprzezislandie.pl i wziąć udział w rywalizacji w dyscyplinach takich jak bieganie, rower, pływanie i inne.

Za stronę technologiczną przedsięwzięcia odpowiada Fundacja Biegamy z Sercem, która jest jednocześnie organizatorem ferii dla dzieci z Centrum Opiekuńczo - Wychowawczego WZRASTANIE. Stawka jest wysoka, gdyż jeśli do zakończenia akcji uda się wspólnymi siłami uzbierać wymaganą liczbę kilometrów, Renault Pietrzak wraz z firmą OKAM Capital oraz INSPIRE przekaże 50 000 zł na wypoczynek dla podopiecznych Centrum.

Postępy ekspedycji będą dokumentować jej partnerzy techniczni – fotografowie Wojciech Radwański, specjalizujący się w fotografii lotniczej, znany głównie jako „Ra2nski”, który w kraju i za granicą tworzy materiały reklamowe dla biur architektonicznych i firm motoryzacyjnych oraz Filip Blank, fotograf związany z branżą motoryzacyjną - jego prace publikowane były w magazynach „Ramp”, francuskim „Sportauto” oraz w magazynie Bugatti „Ettore”. 

Termin wyprawy: 15 lipca – 4 sierpnia 2019 r.
Okres zbierania kilometrów: 1 lipca – 31 sierpnia 2019 r.
Ilość kilometrów do zebrania: 500 000
Uczestnicy wyprawy: Dariusz, Zofia, Marcin, Michał Sobczak oraz Wojciech Radwański i Filip Blank.
Organizatorzy: Renault Pietrzak, Dariusz Sobczak z rodziną,
Sponsorzy i partnerzy: Okam Capital, Inspire
Partnerzy techniczni: www.ra2nski.com, Filip Blank
Partner charytatywny: Fundacja Biegamy z Sercem

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas