Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Gdańsk. Integracja na obchodach Święta Wolności i Solidarności

30.05.2019
Autor: mr, fot. Borys Kozielski [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]
Wielki napis: Solidarność, a w tle Europejskie Centrum Solidarności

Już w tę sobotę, 1 czerwca, w Gdańsku rozpoczynają się obchody Święta Wolności i Solidarności z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. W uroczystościach uczestniczyć będą także przedstawiciele Integracji.

W ramach obchodów zorganizowane będą liczne spotkania i debaty – także dotyczące niepełnosprawności. Tematy takie, jak edukacja włączająca, budowanie systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami czy samorzecznictwo będą poruszane w Strefie Społecznej, zlokalizowanej między Europejskim Centrum Solidarności a historyczną salą BHP.

O edukacji włączającej i równości

W część odbywających się w Strefie Społecznej dniach 1-4 czerwca wydarzeń zaangażowali się przedstawiciele Centrum Integracja w Gdyni.

Jego koordynatorka, Monika Merkel, poprowadzi 2 czerwca odbywające się w namiocie Edukacja spotkanie z udziałem:

 • Marka Tarwackiego, twórcy jednej z najlepszych w Europie szkół realizujących edukację włączającą,
 • Katarzyny Świeczkowskiej, dyrektorki Zespołu Niepublicznych Placówek Oświatowych Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
 • i Agnieszki Tomasik, dyrektorki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku, założycielki ruchu Kreatywna Pedagogika.

Monika Merkel weźmie też udział w spotkaniu na temat równości razem z przedstawicielkami Fundacji „Kobiety Wędrowne” oraz młodzieżą z pomorskich szkół.

W namiocie Edukacja będzie też można otrzymać m.in. najnowszy numer magazynu „Integracja” oraz egzemplarze „Listy Mocy”.

Więcej informacji o Strefie Społecznej na stronie miasta Gdańsk.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • "Wolność w kinie Wolność"
  Senior/plus
  31.05.2019, 09:08
  Wolność inaczej: mamy ustawę inwigilacyjną, policyjną, antyterrorystyczną bez terrorystów, i inne które pozbawiły Polaków wolności słowa! Świętować niewolnictwo jest obrazą dla ludzi nie pobierających tej HUCPY! Do refleksji!
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas