Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Firmy mogą zgłaszać się do konkursu „Lodołamacze 2019”

31.05.2019
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
Źródło: popon.pl
kobieta pisząca na laptopie, obok leży notes i telefon komórkowy

Od 23 maja do 15 sierpnia 2019 r. firmy mogą zgłaszać swój udział w 14. edycji konkursu „Lodołamacze 2019” organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Celem konkursu jest promowanie idei likwidacji barier w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością oraz wspieranie ich aktywizacji.

„Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Pragniemy, by idea Konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy” – piszą na swojej stronie organizatorzy.

Firmy mogą zgłaszać się w kategoriach:

 • Zatrudnienie Chronione
 • Otwarty Rynek Pracy
 • Instytucja
 • Przyjazna Przestrzeń
 • Zdrowa Firma
 • Dziennikarz bez Barier

W zeszłym roku w konkursie „Lodołamacze” udział wzięło 294 firmy, a we wszystkich dotychczasowych jego edycjach 4500 firm.

Więcej informacji o konkursie.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Tegoroczni laureaci:
  Zygmunt
  31.05.2019, 16:26
  Zatrudnienie Chronione - MRPiPS (dla partyjniaków) Otwarty Rynek Pracy - Powiatowe Urzędy Pracy (za sukcesy - sztuk 2) Instytucja - Narodowy Fundusz Zdrowia, za skuteczne leczenie i kompleksową rehabilitację Przyjazna Przestrzeń - brak pomysłu ;-) Zdrowa Firma - Zakład Ubezpieczeń Społecznych, poprawa zdrowia petentów w tej firmie zasługuje na beatyfikację za życia, takie cuda ;-) Dziennikarz bez Barier - Rzecznik prasowy MRPiPS, za rzetelne informowanie (o) ON i problemach
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas