Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy trzeba mieć prawo jazdy, by wyrobić kartę parkingową?

26.06.2019
Autor: L.

Mam pytanie, czy żeby wyrobić niebieską kartę parkingową dany kierowca musi mieć prawo jazdy?

Szanowna Pani,

posiadanie prawa jazdy w przypadku wyrobienia karty parkingowej nie ma żadnego znaczenia, bo karta przeznaczona jest do „przewozu osoby niepełnosprawnej”.

Wszelkie informacje dotyczące trybu wydania karty parkingowej znajdzie Pani w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 czerwca 2014 r. w sprawie wzoru oraz trybu wydawania i zwrotu kart parkingowych (tj. z dnia 22.08.2016 r., Dz.U. z 2016 r., poz. 1438). Rozporządzenie wydane jest na podstawie art. 8 ust. 7 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

Zachęcam do zapoznania się z informacjami o karcie parkingowej na naszym portalu.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej się boisz?

Biuletyn

Wspierają nas