Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Podręcznik dla niesłyszących żeglarzy

17.01.2011
Autor: Magdalena Gajda
Źródło: www.pzg.org.pl, inf. własna

Pierwszy – zarówno w Polsce, jak i na świecie - podręcznik dla niesłyszących żeglarzy, autorstwa kpt. Franciszka Habera, miał swoją premierę w listopadzie 2010 roku. Polski Związek Głuchych poinformował, że książka ta już została wydana.

Kpt. Franciszek Haber, wiceprezes Polskiego Związku Motorowodnego, wybitny szkoleniowiec i autor podręczników dla żeglarzy i motorowodniaków, pracował nad swoją nową książką przez dwa lata. Będzie ona skierowana do niesłyszących pasjonatów żeglarstwa.

„Zostań żeglarzem. Żeglarstwo dla niesłyszących” to publikacja, która zawiera podstawowe zagadnienia żeglarskie z zakresu m.in. budowy jachtu, teorii żaglowania i manewrowania, bezpieczeństwa na wodzie i meteorologii.  Wszystkie terminy, komendy, polecenia i nazwy manewrów zostały wzbogacone o ponad 850 fotografii znaków migowych – dzięki temu osoby niesłyszące będą je mogły sobie szybko przyswoić podczas szkolenia. Podręcznik kpt. Habera jest pożyteczny nie tylko dla osób niesłyszących, które chcą zająć się żeglarstwem, ale także dla niesłyszących turystów przebywających na łodzi jako załoganci.

Premiera podręcznika dla niesłyszących żeglarzy odbyła się w listopadzie 2010 roku w Muzeum Sportu i Turystyki Centrum Olimpijskiego w Warszawie, jednak dopiero teraz książka została wydana. Podczas spotkania promocyjnego autor publikacji zapowiedział, że będzie ona rozprowadzana głównie w ośrodkach sportu dla osób niesłyszących. Do księgarń ma trafić tylko niewielka liczba egzemplarzy.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

Prawy panel

Wspierają nas