Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ciudades Paralelas poszukuje niewidomych muzyków

20.01.2011
Autor: Natalia Łyczko
Źródło: inf. własna

Na przełomie maja i czerwca br. w Warszawie zagości międzynarodowy projekt Ciudades Paralelas. Koordynatorzy jego polskiej wersji poszukują muzyków, którzy utracili wzrok, w celu nawiązania współpracy przy realizacji przedsięwzięcia.

Projekt Ciudades Paralelas angażuje grupę artystów do tworzenia artystycznych interwencji w przestrzeni publicznej, m.in. w szkołach, bibliotekach, na przystankach autobusowych, stacjach benzynowych, w parkach i supermarketach. Założeniem twórców festiwalu, Stefana Kaegiego i Loli Arias, jest nakłonienie ludzi, by spojrzeli na powszechnie dostępne miejsca z nowej perspektywy.

Ciudades Paralelas odbywa się w czerech miastach na świecie; do tej pory widzowie mogli go zobaczyć w Berlinie - we wrześniu 2010 roku, oraz w Buenos Aires - w grudniu 2010 roku. Na przełomie maja i czerwca tego roku dotrze do Warszawy. Projekt zorganizują Nowy Teatr i Instytut Goethego.

Realizację artystycznych zamysłów polskich organizatorów ma wspomóc kandydat wybrany w castingu. W tym celu poszukiwany jest niewidomy muzyk: amator lub profesjonalista, kobieta lub mężczyzna, w wieku powyżej 18 lat. Od umiejętności muzycznych ważniejsze będą ciekawa osobowość oraz otwartość i gotowość do rozmowy z innymi na temat swojego życia. Wybranej osobie zaoferowana zostanie praca nad nowatorskim projektem w maju br.

Zgłoszenia od zainteresowanych osób przyjmowane są telefonicznie, pod numerem 601261144, oraz mailowo, pod adresem martabanaszkiewicz1@gmail.com.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie Ciudades Paralelas.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas