Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Milena Olszewska ze srebrnym medalem na MŚ

10.06.2019
Autor: PAP, fot. PKPar / fanpage Mileny Olszewskiej i Ryszarda Bukańskiego
Milena Olszewska z medalem na szyi i bukietem

Milena Olszewska (Start Gorzów Wielkopolski) zdobyła w holenderskim Hertogenbosch srebrny medal mistrzostw świata łuczników z niepełnosprawnością. W finale Polka przegrała z Chinką Chunyuan Wu 2:6.

Brązowy medal przypadł Rosjance Swietłanie Barancewej, która zwyciężyła Irankę Zahrę Nemati w identycznym stosunku.

Milena Olszewska, dwukrotna brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku i cztery lata później w Rio de Janeiro, w kwalifikacjach w Hertogenbosch uplasowała się na szóstym miejscu.

W ćwierćfinale Polka wyeliminowała Włoszkę Elisabettę Muno, wygrywając 6:4, a w półfinale Irankę, mistrzynię olimpijską Zahrę Nemati 6:0.

Chinka w półfinale zwyciężyła Rosjankę Swietłanę Barancewą 7:1.

- Jeszcze tym razem lepszą okazała się Chinka. Postanowiłam, że następnym razem przeszkodzę jej w zdobyciu po raz trzeci złotego medalu mistrzostw świata – powiedziała łuczniczka z Gorzowa Wielkopolskiego.

- Każdego dnia staram się strzelać coraz celniej, każdej sekundy daję z siebie wszystko. Muszę jednak powiedzieć, że zdobycie tego medalu przyszło mi bardzo ciężko – mówiła Chinka, która została po raz pierwszy mistrzynią świata w niemieckim Donaueschingen w 2015 roku.

Sporo pochlebnych słów powiedział o wicemistrzyni świata trener kadry narodowej łuczników z niepełnosprawnością Ryszard Pacura.

- Może o końcowym wyniku zdecydował fakt objęcia przez Chinkę prowadzenia 2:0. To ustawia losy rywalizacji. Potem Milena zremisowała rundę i było 3:1. W końcówce górą była rywalka. To ogromny sukces Mileny, która jeszcze dotąd nie miała srebrnego medalu czempionatu globu – powiedział Ryszard Pacura.

35-letnia Milena Olszewska, medalistka mistrzostw świata i Europy, uznana została ostatnio za najlepszą łuczniczkę w plebiscycie zorganizowanym z okazji 20-lecia działalności Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas