Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ampfutbolowa reprezentacja Polski sprawdziła się przed ME

11.06.2019
Autor: inf. prasowa, fot. Bartłomiej Budny
Dwóch zawodnikow ampfutbolu ściska się z radości podczas meczu, w tle kibice na trybunach

Ampfutbolowa reprezentacja Polski, przy gorącym dopingu krakowskich kibiców, dwukrotnie wysoko pokonała Irlandię (3:0 i 4:0). Mecze na nowym stadionie Prądniczanki były dla Polaków sprawdzianem przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy, które we wrześniu 2020 roku odbędą się właśnie w Krakowie. Sprawdzian zaliczyli na szóstkę nie tylko nasi piłkarze, ale również organizatorzy i przede wszystkim kibice, którzy szczelnie wypełnili stadion i ponieśli biało-czerwonych do kolejnych zwycięstw.

- Byliśmy w szoku, kiedy zobaczyliśmy pełny stadion. Przy wspólnym śpiewaniu hymnu nie mogliśmy ukryć wzruszenia. Tacy kibice to dla nas wielkie wyróżnienie – komentował zaraz po meczu bramkarz naszej kadry Jakub Popławski. – Irlandia to nie jest łatwy przeciwnik, ale głośny doping pomógł nam narzucić rywalom nasz ofensywny styl gry. Kolejny krok w drodze do mistrzostw Europy został wykonany. Nie możemy się już doczekać turnieju w Krakowie. Chcemy zrobić tam fajny wynik i przy takim wsparciu kibiców na pewno będzie to możliwe. Liczę, że na finał mistrzostw Europy wspólnie zapełnimy stadion Cracovii – dodał.

Swojego zadowolenia nie krył też, pochodzący z Krakowa, trener Marek Dragosz.

- Zawsze chcę, żebyśmy wygrywali, ale także, abyśmy robili to w efektowny sposób. Myślę, że tak właśnie było tym razem, aż chciało się oglądać naszą grę - podsumowuje dwumecz selekcjoner reprezentacji Polski.

Ze spostrzeżeniami trenera Dragosza zgadza się także jeden z bohaterów meczów, Bartosz Łastowski.

- Graliśmy ładnie, często na jeden-dwa kontakty. To był kawał dobrej piłki. Zostawiliśmy też na boisku dużo serducha, jak zwykle w meczach z Irlandią potrzeba było mnóstwo walki i biegania – wymienia napastnik nazywany „polskim Messim”.

Fani nie zawiedli

Bartosz Łastowski był również zachwycony frekwencją na trybunach nowego stadionu Prądniczanki Kraków. Kibice szczelnie wypełnili obiekt, dla niektórych zabrakło nawet miejsc siedzących.

- Nie spodziewałem się aż tylu fanów, tymczasem przybyło ich mnóstwo i świetnie się spisali. Doping był taki, że aż ciarki przechodziły przez ciało. To była świetna promocja przyszłorocznych mistrzostw Europy w Krakowie. Mam nadzieję, że wtedy przyjdzie jeszcze więcej osób i poniosą nas do zdobycia złotych medali – przyznaje Bartosz Łastowski.

Swoje wsparcie dla ampfutbolowej idei okazali też znani krakowscy piłkarze i osobistości krakowskiej piłki. W poprzedzającym spotkanie z Irlandią meczu gwiazd zagrali między innymi Michał Probierz, Mariusz Jop, Rafał Wisłocki, Krzysztof Golonka, Marcin Cabaj czy Zdzisław Kapka. Na trybunach pojawili się również Grzegorz Mielcarski i Bogdan Zając.

Reprezentacja Polski też kibicuje

Duże wsparcie kolegom w Krakowie okazała też reprezentacja Polski PZPN. Zaraz po zwycięstwie nad Irlandią polscy ampfutboliści otrzymali zdjęcie ze zgrupowania kadry Jerzego Brzęczka. Na fotografii widać prezesa PZPN Zbigniewa Bońka oraz Roberta Lewandowskiego, Łukasza Fabiańskiego, Kamila Grosickiego, Arkadiusza Milika i Michała Pazdana oglądających mecz ampfutbolistów!

Kilku zawodników reprezentacji Polski w piłce nożnej wraz ze Zbigniewiem Bońkiem oglądają mecz siedząc w fotelach

- Myślę, że byli z nas dumni i że podobała im się nasza postawa. Fajnie mieć takie wsparcie – podkreśla Łastowski. – To dla nas bardzo wiele znaczy – dodaje Popławski.
Zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym był to więc wyjątkowo udany przedsmak przyszłorocznych mistrzostw Europy w Krakowie.

- Cieszy, że atmosfera w Krakowie jest tak dobra, i że ludzie chcą oglądać nasze mecze. Te spotkania są dowodem na to, że Kraków jest idealnym miejscem do zorganizowania mistrzostw Europy – przyznał Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska, który nie ukrywa, iż w jego oku zakręciła się łza wzruszenia, gdy reprezentanci Polski i kibice wspólnie odśpiewali hymn.

Dla zawodników reprezentacji czerwiec zapowiada się bardzo intensywnie. Już w najbliższy weekend w Białce Tatrzańskiej, wraz ze swoimi klubami rozegrają turniej ligowy Amp Futbol Ekstraklasy, a w kolejny weekend 22-23 czerwca, już jako reprezentacja Polski zmierzą się w dwumeczu w Rzepinie z Belgią.

  • Polska v Irlandia 3:0 (1:0) - Kraków 8.06.2019

         gole: Kapłon, Łastowski, Kożuch

  • Polska v Irlandia 4:0 (0:0) - Kraków 9.06.2019

         gole: Łastowski, Kapłon x2, Miś

Współorganizator meczów: Miasto Kraków

Partner Główny Reprezentacji Polski: Grupa ENERGA
Oficjalni Sponsorzy: OSHEE i Robert Lewandowski
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, IFB
Partner Medyczny: Ottobock Polska
Partner Techniczny: Vita-Sport
Partnerzy: PZPN, Pentagon Research, Legalizacjapracy.pl, Poczta Polska, All Promote
Dofinansowanie ze środków: Ministerstwo Sportu i Turystyki

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas