Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy chorując na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry można być aktywnym? Przyjdź na spotkanie

12.06.2019
Autor: inf. pras.
osoby w dojrzałym i starszym wieku ćwiczą na trawie

Amicus Fundacja Łuszczycy i ŁZS rozpoczyna kampanię #atopsoACTIV. Osoby z łuszczycą i AZS spotkają się 13 czerwca o 13.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie, by razem z Exercise is Medicine uczyć się zasad uprawiania aktywności fizycznej chorując na chorobę przewlekłą.

Zajęcia w ramach kampanii „Zmierz ciśnienie przed treningiem” poprowadzą lek. med. Anna Plucik-Mrożek i mgr Małgorzata Perl z Exercise is Medicine.

Osoby z łuszczycą i AZS bardzo często doświadczają stygmatyzacji, co zniechęca je do czynnej aktywności fizycznej. Kolejną przyczyną są w części przypadków rozległe zmiany skórne. Jednak niezaprzeczalny wpływ aktywności fizycznej na nasze zdrowie okazuje bardzo znaczący także w łuszczycy i atopowym zapaleniu skóry m.in. w związku z współwystępowaniem innych chorób.

Oto niektóre z korzyści wynikające z regularnej aktywności fizycznej przytaczane przez lek. med. Annę Plucik-Mrożek i mgr Małgorzatę Perl w książce pt. „Aktywność fizyczna w chorobach przewlekłych”:

  • zmniejszenie spoczynkowej i wysiłkowej częstotliwości skurczów serca,
  • korzystna modyfikacja profilu lipidowego,
  • zmniejszenie nasilenia lęku i stanów depresyjnych,
  • redukcja nadmiernych odciążeń psychoemocjonalnych.

I ważna uwaga: przed zajęciami należy zmierzyć ciśnienie – jeżeli jest powyżej 200/115 mmHg nie powinno się rozpoczynać ćwiczeń.

Kampania #atopsoACTIV została objęta patronatem Exercise is Medicine oraz Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę i ŁZS. Fundacja w najbliższym czasie poinformuje o pozostałych partnerach i działaniach jakie będą podejmowane w ramach kampanii. Więcej informacji znajdziecie na www.luszczyca.edu.pl. Wydarzenie jest nieodpłatne.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas