Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bezpiecznie wejść na rynek pracy

14.06.2019
Autor: Beata Dązbłaż, fot. pixabay.com
grafika przedstawiająca kobietę, przed którą znajdują się trzy CV

„Poczułem się tutaj bezpiecznie, że jeśli nawet dostanę odmowną odpowiedź od pracodawcy, to nie znaczy, że jestem na dnie, bo zawsze mam tu jakieś wsparcie” – mówi Sławomir. „Indywidualnie człowiek jest rzucony na głęboką wodę, tych ofert pracy jest bardzo dużo, a nie wszystko pasuje. A tutaj jest pomoc, jak sprawniej poruszać się w tym obszarze” – dodaje Mirosław. Obaj uczestniczyli w Giełdzie Pracy organizowanej przez Centrum Integracja w Warszawie. Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji? Zobacz, co powinieneś zrobić i jakie spełniać warunki, aby mieć taką możliwość.

Centrum Integracja w Warszawie cyklicznie organizuje Giełdy Pracy.

- Aby przyjść na taką giełdę, należy wcześniej skontaktować się z nami i po prostu się zarejestrować. Mogą to zrobić osoby z niepełnosprawnością z Warszawy lub Mazowsza, które są bezrobotne, poszukują pracy bądź są w trakcie wypowiedzenia pracy – mówi Dorota Pogan, pośrednik pracy w Centrum Integracja w Warszawie.

Człowiek nie jest sam

- W zasadzie od dwóch miesięcy szukam pracy, wcześniej miałem pracę, potem dwa miesiące zajęły mi problemy zdrowotne i okres rekonwalescencji. Później intensywnie zacząłem szukać pracy, ale nie udawało się i byłem trochę zrezygnowany. Przypadkiem trafiłem na stronę Integracji, tego samego dnia zadzwoniłem, przyszedłem i tak rozpoczął się cały proces. Miałem kilka spotkań, to były warsztaty z doradcą zawodowym, psychologiem, m.in. o tym, w jaki sposób szukać pracy. Poczułem się tutaj bezpiecznie, że jeśli nawet dostanę odmowną odpowiedź od pracodawcy, to nie znaczy, że jestem na dnie, bo zawsze mam tu jakieś wsparcie – mówi Sławomir, uczestnik Giełdy Pracy, która odbyła się 14 czerwca.

Z kolei Mirosław otrzymał maila z informacją o Integracji.

- Zdecydowałem się na kontakt, bo od niedawna mam orzeczoną niepełnosprawność, i tak tu trafiłem. Jestem bardzo zadowolony, coś się dzieje, są zajęcia z psychologiem, warsztaty, jak szukać pracy. Indywidualnie człowiek jest rzucony na głęboką wodę, tych ofert pracy jest bardzo dużo, a nie wszystko pasuje. A tutaj jest pomoc, jak sprawniej poruszać się w tym obszarze – mówi z kolei Mirosław. – Widzę też, że nie jestem sam, że nie tylko ja borykam się z tym problemem, są ludzie bardziej niepełnosprawni i walczą – dodaje.

Nie tylko ochrona

14 czerwca 2019 r. w Centrum Integracja w Warszawie odbyła się Giełda Pracy, podczas której pracowników poszukiwała firma Solid Security Sp. z o.o. Kojarzy się ona zazwyczaj z pracą w ochronie, jednak dobrze wiedzieć, że nie tylko to jest jej domeną. To duży pracodawca, który zatrudnia także na stanowiska biurowe. I tak podczas ostatniej Giełdy Pracy firma poszukiwała pracowników m.in. na stanowiska: referent w Dziale Rozliczeń Telekomunikacji, referent w Dziale Księgowości, referent w Dziale Obsługi Klienta czy pracownik Działu Technicznego i Działu Kadr.

Kolejne giełdy w planach, aby wziąć w nich udział, zarejestruj się w Centrum Integracja pod numerem telefonu 570 066 906 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00 lub mailowo pod adresem: dorota.pogan@integracja.org

Wejdź na rynek pracy

Celem projektu „Sprawni w pracy” jest wejście osób z niepełnosprawnością na rynek pracy poprzez aktywizację zawodową.

Centrum Integracja zaprasza, jeśli:

  • jesteś osobą bezrobotną lub nieaktywną zawodowo oraz
  • posiadasz aktualnie orzeczenie o niepełnosprawności.

Otrzymasz m.in.:

  • doradztwo zawodowe,
  • pośrednictwo pracy,
  • poradnictwo psychologiczne,
  • spotkania z zakresu aktywnego poszukiwania pracy,
  • konsultacje specjalistyczne (m.in. prawnik),
  • spotkanie z pracodawcą.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas