Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Nie jestem Głuchy na Kulturę”. Zapisz się do projektu i zwiedzaj

05.07.2019
Autor: inf. prasowa
plakat zdjęcia zabytków na górze poniżej napis w ramach realizacji projektu pn. Nie jestem Głuchy na kulturę wyjazd tematyczny szlakiem zabytków Unesco na dole logotypy

Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” zaprasza osoby z niepełnosprawnością słuchu z terenu województwa podlaskiego do udziału w bezpłatnych projekcie pn. „Nie jestem Głuchy na Kulturę – wyjazd tematyczny szlakiem zabytków UNESCO”.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” w partnerstwie z Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej oraz Towarzystwem Przyjaciół Warszawy.

Zadanie pn. „Nie jestem Głuchy na Kulturę – wyjazd tematyczny szlakiem zabytków UNESCO” to projekt, który będzie polegał na realizacji wyjazdu tematycznego z nieodpłatnym udziałem osób z niepełnosprawnością słuchu do ważnych i wyjątkowych miejsc dla kultury narodowej – muzeów położonych na Małopolskiej Trasie Światowego Dziedzictwa UNESCO (Kraków, Wieliczka, Oświęcim). Wyjazd tematyczny poprzedzony będzie warsztatami muzealnymi o różnej tematyce związanej z dawnym gospodarstwem wiejskim, oraz spacerem edukacyjno - kulturalnym po starówce warszawskiej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Zadanie ma na celu umożliwienie czynnego uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnością słuchu, które z powodu bariery w komunikowaniu się mają znacznie utrudniony dostęp do życia kulturalnego i społecznego, wyrównywanie szans i zwiększenie aktywności oraz integracji społecznej tych osób. Ponadto celem projektu jest poszerzenie ich wiedzy i popularyzacja dziedzictwa o znaczeniu narodowym wśród beneficjentów zadania. Realizacja projektu przyczyni się również do poszerzenia wiedzy historycznej osób z niepełnosprawnością słuchu.

Projekt będzie dostosowany do sposobu komunikowania się osób niesłyszących poprzez udział w nim opiekunów tłumaczy języka migowego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Kultura Dostępna”.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w budynku, w którym mieszkasz, przydałaby się winda?

Biuletyn

Wspierają nas