Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wnioskowanie o środki wsparcia przez iPFRON+

17.07.2019
Autor: oprac. Angela Greniuk, fot. pixabay.com
Źródło: sxc.hu
Ręka na klawiaturze, fot. sxc.hu

Nowa platforma iPFRON+ to możliwość załatwienia sprawy przez Internet, bez konieczności osobistego kontaktowania się z urzędem. Rozwiązanie ułatwi osobom z niepełnosprawnością i organizacjom pozarządowym aplikowanie o środki wsparcia PFRON. System zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

Projekt pn. „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia osób niepełnosprawnych wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym. System iPFRON+” ma na celu uruchomienie usług PFRON przez internet. Projektem zostaną objęte obecne i przyszłe programy wsparcia Funduszu.

iPFRON+ oznacza łatwiejszy sposób aplikacji o środki wsparcia przez osoby z niepełnosprawnością i organizacje pozarządowe. W zapowiedziach, system ma pozwolić także na lepsze dopasowanie form pomocy udzielanej osobom z niepełnosprawnością.

„Nowy system będzie intuicyjnym i funkcjonalnym narzędziem, w ramach którego będzie można także korzystać z wypracowanego i z sukcesem wdrażanego Systemu Obsługi Wsparcia (SOW). Docelowo, dzięki systemowi, wsparciem zostanie objętych na wstępie 40 tysięcy osób niepełnosprawnych” – informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na swojej stronie.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czego najbardziej się boisz?

Biuletyn

Wspierają nas