Linki

Autor: Joanna Pertkiewicz
Jesteś w zasobie archiwalnym naszego portalu. Informacje z tego artykułu mogą być nieaktualne. Polecamy nowsze artykuły na ten temat na naszym portalu. Zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki.

Rozwój sieci Internet umożliwia dziś znalezienie każdej, nawet bardzo specjalistycznej informacji. Wciąż jednak nie jest łatwo poruszać się po zasobach sieciowych - raz znalezione strony przestają działać, są rzadko aktualizowane, informacje nie są wiarygodne.

Dlatego też w dziale linki zebraliśmy adresy internetowych stron, które mogą być przydatne dla osób niepełnosprawnych. Znajdziesz tu między innymi adresy internetowe ważnych instytucji (np. PFRON i Ministerstwo Zdrowia), specjalistycznych organizacji polskich i zagranicznych, producentów sprzętu rehabilitacyjnego czy organizatorów rehabilitacji.

Jeżeli znajdziesz w Internecie ciekawą stronę związaną z tematykę niepełnosprawności, której u nas nie ma, a chciałbyś polecić ja innym, prześlij jej adres do nas (redakcja@niepelnosprawni.pl). (Redakcja zastrzega sobie prawo do decydowania czy link zostanie umieszczony czy nie).Spis treści:

1. Instytucje

2. Organizacje pozarządowe

3. Zagraniczne organizacje, instytucje i serwisy informacyjne dla niepełnosprawnych

4. Rehabilitacja

5. Transport

6. Sprzęt

7. Komputer i Internet

8. Praca

9. Likwidacja barier

10. Turystyka, rekreacja, sport - Polska

11. Turystyka, rekreacja, sport - świat

12. Fundacje, pomoc

13. Matrymonialne

14. Strony prywatne