
Polski Związek Głuchych – oddział w Szczecinie - zaprasza pracodawców oraz osoby z dysfunkcjami narządu słuchu z województwa zachodniopomorskiego na konferencję pt. „Cisza nie przeszkadza. Korzyści z zatrudnienia osób niesłyszących i niedosłyszących”.
Spotkanie odbędzie się 9 marca w godz. 11.00 – 15.00 w ramach VII Giełdy Edukacji i Pracy, zorganizowanej na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich, przy ul. Struga 6-8 w Szczecinie.
Podczas konferencji zostaną poruszone takie tematy, jak m.in.: korzyści i obowiązki pracodawcy wynikające z zatrudnienia pracownika z niepełnosprawnością, szczególnie z wadami słuchu, a także walka z dyskryminacją pracowników z niepełnosprawnością w zakładach pracy oraz zasady komunikacji w pracy z osobami niesłyszącymi i niedosłyszącymi.
Organizatorzy zaprosili na spotkanie również pracodawców z województwa zachodniopomorskiego zatrudniających osoby z dysfunkcjami słuchu, aby opowiedzieli oni o swoich doświadczeniach w bezpośrednich relacjach zawodowych z takimi pracownikami. W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnika oraz doradcy zawodowego.
Aby wziąć udział w konferencji „Cisza nie przeszkadza”, należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres: kosobucka@pracujbezbarier.pl.
Konferencja realizowana jest w ramach projektu „Przełam Barierę Dźwięku - kampania informacyjno-promocyjna na rzecz zatrudnienia skierowana do pracodawców oraz osób niesłyszących i niedosłyszących”. Więcej informacji na stronie www.pracujbezbarier.pl.
|
Na ten temat przeczytaj także: |
|
| - |
Varius Manx z teledyskiem w języku migowym
(2012-05-18, 14.23)
|
| - |
Pod Warszawą otwarto Światowe Centrum Słuchu
(2012-05-10, 16.27)
|
| - |
Sejm: wideotłumacz ułatwi osobom niesłyszącym kontakt z urzędami
(2012-05-08, 12.03)
|
| - |
PFRON dofinansuje naukę języka migowego
(2012-04-24, 14.24)
|
| - |
Urzędy dostosowują się do niesłyszących interesantów
(2012-04-06, 12.22)
|
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) oraz zdjęć i elementów graficznych publikowanych w portalu www.niepelnosprawni.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Komentarze