Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bezpłatne studia informatyczne w Akademii Morskiej

17.02.2011
Autor: oprac. Magdalena Gajda
Źródło: www.pzg.org.pl

Akademia Morska w Szczecinie zaprasza osoby niesłyszące i niedosłyszące na studia dzienne o kierunku informatyka w roku akademickim 2011/2012. 16 osób z najlepszymi wynikami w nauce otrzyma tzw. stypendium zamawiane w wysokości 1000 zł miesięcznie i nie będzie musiało opłacać czesnego. Studenci z dysfunkcjami słuchu zostaną objęci dodatkowym programem wsparcia. 

Na pierwszy rok dziennych studiów informatycznych w roku akademickim 2011/2012 Akademia Morska w Szczecinie planuje przyjąć 64 studentów. 16 z nich, którzy uzyskają najlepsze wyniki: z egzaminu maturalnego, a w kolejnych latach nauki - z egzaminów semestralnych, zostanie przyznane tzw. stypendium zamawiane (1000 zł miesięcznie). Uczelnia realizuje ten projekt w ramach działania 4.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.

Szczecińska uczelnia chce zainteresować swoją ofertą szczególnie młode osoby niesłyszące i słabosłyszace, bo to właśnie dla nich został przygotowany specjalny program wsparcia. Studenci z wadami słuchu będą mogli skorzystać m.in. z banku aparatów słuchowych (wymiana, naprawa, wypożyczenie), prowadzonego przez zachodniopomorski oddział Polskiego Związku Głuchych w Szczecinie, oraz pomocy tłumacza języka migowego obecnego na zajęciach na kierunku informatyka i na zajęciach fakultatywnych. Tłumacz będzie również pośredniczył w kontaktach między studentem a administracją uczelni lub urzędami. Dodatkowo studenci I roku będą mogli uczestniczyć bezpłatnie w 30 godzinach zajęć wyrównawczych z matematyki i fizyki.

Studentom z dysfunkcjami narządu słuchu, podobnie jak wszystkim innym studentom, Akademia Morska oferuje specjalistyczne szkolenia, warsztaty prowadzone przez wybitnych praktyków i naukowców z branży informatycznej oraz staże w firmach krajowych (wraz w wynagrodzeniem w wysokości 840 zł miesięcznie).

Więcej informacji o Akademii Morskiej w Szczecinie można znaleźć na stronie uczelni.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • POlecam
    Johnny
    27.07.2011, 16:09
    Ja polecam tę uczelnię, chociaż kończyłem inny kierunek (mechatronika).
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas