Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Tęsknisz za przygodami? Weź udział w wędrownym obozie dla osób z niepełnosprawnością ruchową!

29.07.2019
Autor: Fundacja Poland Business Run
logo gór z wędrówki Summer Mountain Camp

Tylko do końca lipca można zapisać się na obóz wędrowny dla osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach, który odbędzie się w dn. 14-18 sierpnia w Górach Bystrzyckich w woj. dolnośląskim. To pierwszy letni wyjazd organizowany przez Fundację Poland Business Run. Na dziesięciu chętnych czekają piesze wędrówki, biwakowanie pod gołym niebem, a przede wszystkim świetna przygoda.

Summer Mountain Camp 2019 to letnia propozycja Fundacji, na co dzień pracującej z osobami z niepełnosprawnością narządów ruchu. Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków State Street, jest to wyjazd na każdą kieszeń – koszt uczestnictwa wynosi tylko 123 złote od osoby. W cenie wyżywienie, ubezpieczenie oraz wypożyczenie sprzętu.

Mały survival

- Nasza organizacja nie tylko dofinansowuje protezy czy rehabilitację. Naszym celem jest holistyczna opieka nad grupą, której pomagamy, dlatego staramy się aktywizować zawodowo i sportowo oraz tworzyć przestrzeń do integracji. Zachęceni sukcesem zimowego obozu parasnowboardowego Adaptive Snow Camp postanowiliśmy przygotować kolejny wyjątkowy i szyty na miarę wyjazd dla osób z niepełnosprawnością. Tak powstał Summer Mountain Camp 2019 – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Obóz rozpocznie się w okolicy Międzylesia, niedaleko przejścia granicznego w Boboszowie. Noc z 14 na 15 sierpnia uczestnicy spędzą w schronisku, a następnego ranka rozpocznie się wędrówka, spanie w namiotach w okolicy ruin zamku czy jaskiń oraz gotowanie nad ogniskiem.

- Nasz obóz to propozycja dla tych, którzy letni czas uwielbiają spędzać aktywnie. Będą wędrówki, poranna gimnastyka, świeża kawa z widokiem na góry, piknik na polanie, nocowanie pod chmurką, leżakowanie w hamakach i podglądanie natury w jej najcudowniejszej odsłonie. Będzie też, co niezwykle ważne na każdym wyjeździe, doborowe towarzystwo, z którym można o wszystkim porozmawiać i poczuć wspaniałą letnią swobodę – komentuje Marta Hernik z Fundacji Poland Business Run.

Dzikość gór

Na miejscu będą obecni lekarz specjalista medycyny ratunkowej oraz fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, specjalizującego się w pracy z osobami po amputacjach. Zadba on o formę uczestników, prowadząc poranną gimnastykę czy rozciąganie po pieszych wędrówkach. Koordynatorem wyprawy jest doświadczony przewodnik górski i wieloletni współpracownik Fundacji Poland Business Run Tomasz Deroń. 

- Na sierpniowy rajd zapraszamy osoby, które nie boją się biwakowych i survivalowych warunków. Jestem pewien, że wszelkie niewygody zrekompensują wspaniałe widoki, dzikość gór oraz niezapomniana atmosfera –mówi Tomasz Deroń.

Ze względu na specyfikę obóz nie jest przeznaczony dla osób poruszających się na co dzień na wózkach. Więcej informacji na stronie Poland Business Run.

Obowiązują zapisy online przez stronę Evenea.pl.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Obóz
    gabi
    04.08.2019, 13:32
    A szkoda może wreszcie ktoś pomyśli o osobach na wózkach oni chętnie by wzieli udział na obozie Wiemy to dużo kosztuje wysiłku ale osobom na wózkach dalej się nic nie proponuje SUPER!!!
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas