Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

21 września już 8. Bieg Zająca

29.07.2019
Autor: inf. prasowa
bieg zająca biegną osoby sprawne i na wózku

Fundacja Active Life zaprasza 21 września do Nieporętu na 8. edycję Biegu Zająca. Już 8. raz na terenie Nieporętu i powiatu legionowskiego organizuje ona dobroczynny bieg integrujący osoby chore i z niepełnosprawnością z osobami aktywnymi sportowo.

Imprezy sportowe organizowane przez Fundację niosą pomoc i wsparcie osobom chorym i z niepełnosprawnością, którzy niejednokrotnie po raz pierwszy w życiu mogą wziąć udział w imprezie sportowej dostosowanej do ich możliwości, korzystając z pełnych praw jakie przysługują zdrowym sportowcom.

Wszyscy chorzy i osoby z niepełnosprawnością startują na dystansie do 2 km, leśną trasą specjalnie dla nich przygotowaną, tak żeby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich również mogły wziąć udział w biegu.

Dla osób zmagających się z chorobą stwardnienia rozsianego (SM), na trasie ustawiane są ławki dające komfort i możliwość odpoczynku, jeśli pojawi się taka konieczność.

Dodatkowo, każda z osób chorych i z niepełnosprawnością dostaje na czas startu dedykowanego dla siebie wolontariusza, który staje się jej opiekunem „Zającem” na czas pokonywanego dystansu, stąd nazwa naszego wydarzenia „Bieg Zająca”.

Magazyn Integracja oraz portal Niepelnosprawni.pl objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji o wydarzeniu.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas