Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Spotkanie z kulturą ludową dla osób z niepełnosprawnością. Wstęp wolny

01.08.2019
Autor: inf. prasowa
zaproszenie po lewej stronie napis przez progi kultury ludowej i zdjęcie czarno-białe wózka po prawej zaproszenie na spotkanie 8 sierpnia w godzinach 10-17

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza 8 sierpnia 2019 roku do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Odbędzie się tam spotkanie „Przez progi kultury ludowej” w ramach projektu „Kultura dostępna”. Wstęp i udział bezpłatny.

W dniu tym częściowo skansen stanie się miejscem otwartym dla osób z niepełnosprawnością ruchu, przeszkoleni edukatorzy przeprowadzą zarówno oprowadzania, jak i zajęcia dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

Dzięki środkom finansowym z Fundacji BGK zakupiono specjalne podjazdy i podkłady progowe, aby zarówno osoby poruszające się na wózkach, jak i te, które opierają się na kulach, miały łatwiejszy dostęp do obiektów. Rozwiązania te ułatwią również dostęp matkom i ojcom z dziećmi w wózkach.

Całość działań będzie odbywać się w godzinach od 10:00 do 17:00, udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.

Program wydarzenia:

  • Przez progi kultury ludowej  – spacer po wsi (osoby z niepełnosprawnością ruchu),
  • Wyprawa w przeszłość wsi wielkopolskiej – spacer po wsi (osoby z niepełnosprawnością wzroku),
  • „Wsi spokojna, wsi wesoła!” – spacer po wsi,
  • Slow Art. – wolne spotkanie z eksponatami,
  • Warsztaty „Wieś jako źródło inspiracji twórczych”, w ramach których będziemy fotografować, dyskutować i tworzyć niecodzienne prace plastyczne.

Jednym z najważniejszych celów jest uczynienie muzeum miejscem dostępnym dla jak najszerszego grona odbiorców. Program imprezy jest odpowiedzią na niezaspokojone dotychczas potrzeby tych grup odbiorczych. Ma charakter integracyjny, a u jego podstawy leży przekonanie, że zbiory muzealne powinny być dostępne dla każdego.

Celem jest przede wszystkim zapoznanie uczestników z historią Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach. Chodzi o uzmysłowienie odbiorcom, że przez aktywne uczestnictwo mogą nabyć i uzupełnić wiedzę historyczną. Pośrednim, choć nie mniej ważnym celem, jest obcowanie ze sztuką i rozwój własnych zainteresowań uczestników.

Projekt pt. „Przez progi kultury ludowej” jest partycypacyjnym wydarzeniem, mającym za zadanie włączyć w działania kulturalne grupy zagrożone wykluczeniem społecznym. Skierowany jest głównie do ludzi z niepełnosprawnością ruchu i wzroku oraz seniorów.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas