Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Pol’and’Rock dla wszystkich” – trwa jedna z najdostępniejszych imprez!

01.08.2019
Autor: inf. pras.
Ekipa z Fundacji Avalon na festiwalu Pol

Trwa jeden z najbardziej legendarnych polskich festiwali, organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, ale także... jeden z najbardziej dostępnych dla osób z niepełnosprawnością! A to dzięki inicjatywie „Pol’and’Rock dla wszystkich”, której celem jest zwiększenie dostępności wydarzenia dla tych osób. Dodatkowo we współpracy z Fundacją Avalon oraz Adventure Assistant powstała platforma „Festiwal dla wszystkich”, na której można znaleźć podpowiedzi dotyczące udziału osób z niepełnosprawnością w dużych imprezach muzycznych.

Inicjatywa „Pol’and’Rock dla wszystkich” skierowana jest do wszystkich uczestników festiwalu. Na platformie znalazły się podpowiedzi, dotyczące tego jak zachowywać się w stosunku do osób z niepełnosprawnościami, i jak im pomóc we właściwy sposób. Natomiast platforma informacyjna pn. „Festiwal dla wszystkich” powstała po to, by pomóc osobom z niepełnosprawnością odnaleźć się w festiwalowych warunkach. Można znaleźć tam wiele niezbędnych rad, m.in. jak we właściwy sposób prosić o pomoc, co zrobić, gdy wystąpi awaria wózka, na czym polega asertywność, jak uchronić się przed udarem i gdzie znaleźć strefy dostosowane do ich potrzeb. Wskazówki w ramach inicjatywy „Festiwalu dla wszystkich” można znaleźć na stronie festiwalu Pol’and’Rock w zakładce Info.

- Muzyka jest dla wszystkich, dlatego postanowiliśmy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w dostosowaniu Najpiękniejszego Festiwalu Świata dla potrzeb uczestników, niezależnie od sprawności. Cieszymy się, że organizatorzy Pol’and’Rock są tak otwarci na współpracę w tym zakresie. Oprócz porad przygotowaliśmy również dostosowane pole namiotowe i mobilną pomoc techniczną dla osób z niepełnosprawnościami – komentuje Julia Witkowska z Fundacji Avalon.

Dostosowana impreza

Na festiwalu organizowanym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy co roku wprowadzanych jest coraz więcej dostępności dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podczas Pol’and’Rock 2019 w ramach dostosowania dla osób z niepełnosprawnością ruchową pod Dużą Sceną ustawiony został specjalny podest. Spotkania w Akademii Sztuk Przepięknych (ASP) będą tłumaczone na Polski Język Migowy, a nowoczesna technologia transmisji dźwięku Sound Touch Set pozwoli osobom niesłyszącym doświadczyć koncertu na żywo, dzięki specjalnym plecakom Backpacks rock. Festiwalowicze z niepełnosprawnością mogą liczyć na dostosowane strefy sanitarne, punkty pomocy medycznej, punkty gastronomiczne i podjazdy do namiotów ASP.

Fundacja Avalon i Adventure Assistant zainicjowali dwa dodatkowe rozwiązania. Po raz pierwszy powstało pole namiotowe dla osób z niepełnosprawnościami, w ramach którego wprowadzono liczne rozwiązania ułatwiające poruszanie się między namiotami. Dodatkowo, dostępna jest pomoc techniczna dla osób z niepełnosprawnością ruchową na telefon.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas