Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Biznes artystyczny i ekonomia społeczna

28.02.2011
Autor: Lucyna Szura
Źródło: Rzeszow.gazeta.pl

Dwie przyjaciółki spełniły swoje marzenie o galerii z rękodziełem artystycznym. Swoją galerię otworzyły także dla twórców niepełnosprawnych.

Galeria Art Maginarium jest autorskim pomysłem Wioletty Winiarskiej i Anny Bińczak. - Szperając w internecie i wyszukując rozmaite wytwory ludzkiej wyobraźni, brakowało nam miejsca, w którym znalazłoby się coś dotąd niespotykanego. Marzyło nam się miejsce, gdzie artyści mogliby prezentować i sprzedawać swoją twórczość - opowiada Wioletta Winiarska.

Tak od słowa przyjaciółki przeszły do czynu, napisały biznesplan, zrobiły rozeznanie na rynku, a jedna z nich postarała się o u dofinansowanie z Biura Pracy w Dębicy na rozpoczęcie pierwszej działalności gospodarczej. - Z naszą galerią wystartowałyśmy w październiku ubiegłego roku. Zaczęłyśmy wysyłać oferty do twórców, których same wyszukałyśmy. Chcemy, by było wśród nich także wielu artystów z Podkarpacia - opowiada Winiarska. Na stronie internetowej www.artmaginarium.pl można znaleźć między innymi ręcznie wykonaną biżuterię, dekoracje wnętrz, ceramikę, lampy, torby.

Przeczytaj cały tekst

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas