Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Robert Więckiewicz gościem Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja

12.08.2019
Autor: inf. prasowa, fot. Rafał Masłow
robert więckiewicz w granatowej koszuli

Jednym z gości zbliżającego się 16. Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja w Koszalinie będzie znakomity aktor Robert Więckiewicz. Spotkanie z artystą odbędzie się przed projekcją filmu „Jak pies z kotem” w czwartek, 5 września, o godz. 19.45. Poprowadzi je Łukasz Maciejewski.

Robert Więckiewicz - aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1967 roku w Nowej Rudzie, której jest honorowym obywatelem. Absolwent PWST we Wrocławiu. Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Teatrze Telewizji. Na ekranie zadebiutował w 1993 roku w „Ferdydurke” Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Marka Koterskiego, Tomasza Bagińskiego.

Jego najgłośniejsze role to Socha w nominowanym do Oscara obrazie Agnieszki Holland „W ciemności”, Lech Wałęsa w filmie „Wałęsa”, „Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Jest zdobywcą wielu nagród w Polsce i zagranicą, m.in. czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Najnowsze filmy i seriale z Robertem Więckiewiczem w rolach głównych to „Kler” Wojtka Smarzowskiego, „Jak pies z kotem” Janusza Kondratiuka, „7 uczuć” Marka Koterskiego, „Ślepnąc od świateł” Krzysztofa Skoniecznego oraz „1983” - pierwsza polska produkcja dla Netflix.

Festiwal odbędzie się w dniach 3-7 września. Wkrótce podamy pełen program wydarzenia.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas