Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: porozmawiaj o dostępności pl. Małachowskiego. Spotkanie z ekspertem Integracji

13.08.2019
Autor: bd, fot. Marta Malina Moraczewska/Wikipedia
Źródło: zacheta.art.pl
Fasada Zachęty w Warszawie przed nią pomnik Peowiaka

13 sierpnia o godzinie 18.00 na placu Małachowskiego przed warszawską Zachętą odbędzie się dyskusja na temat dostępności placu Małachowskiego, w której udział weźmie Kamil Kowalski, szef Integracji LAB, architekt wnętrz, projektant dostępności oraz audytor Integracji. Wstęp wolny.

W spotkaniu, które będzie tłumaczone na polski język migowy udział weźmie także Adam Zając, inspektor Wydziału Zrównoważonej Mobilności z warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich, a poprowadzi je Izabela Sopalska-Rybak, prezes Fundacji Kulawa Warszawa.

„Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, wspólnie z sąsiednimi instytucjami, już od kilku lat podejmuje działania na rzecz zmiany organizacji placu. Zabiegamy o przywrócenie mu funkcji otwartej miejskiej przestrzeni,  w której znajdzie się miejsce zarówno dla działań artystycznych, jak i dla rekreacji. W zgodzie z naszą misją myślimy o placu jako o miejscu dostosowanym do potrzeb różnych osób, miejscu które łączy” – czytamy na stronie Zachęty.

Do dyskusji Zachęta zaprasza szczególnie osoby z niepełnosprawnością. Podczas spotkania zostanie podjęta próba odpowiedzi na pytania:

  • Czy plac Małachowskiego da się lubić? Czy może być „moim” miejscem w Warszawie?
  • Jak dostępność placu wpływa na relacje społeczne, budowanie wspólnot?
  • Na jakie trudności obecnie napotykamy na placu?
  • W jaki sposób zastane niedogodności ograniczają korzystanie z placu i nasz pobyt na nim, czy uniemożliwiają nam uczestnictwo w wydarzeniach i ewentualnie w jakich?
  • Czy da się je szybko wyeliminować? W jakim czasie?
  • Jak wprowadzanie tych zmian wpłynie na obecność publiczności na placu? Czy przyczyni się do wzrostu frekwencji odwiedzin w instytucjach znajdujących się w sąsiedztwie placu?

Integracja LAB („Laboratorium Integracji”) jest nowym działem Fundacji Integracja, który ma za zadanie prowadzić badania dotyczące osób z niepełnosprawnością, ale też różnych grup, które mają szczególne potrzeby w korzystaniu z przestrzeni i urządzeń.


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak często spotykasz się z niemiłym komentarzem lub nieprzyjemną reakcją dotyczącą niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub innej osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas