Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przez pożar w Szczecinku zagrożone miejsca pracy osób z niepełnosprawnością

14.08.2019
Autor: Kacper Reszczyński (PAP), fot. sxc.hu
Ogień trawiący drzwi. Na pierwszym planie strażak

15 pracodawców chce zatrudnić osoby z niepełnosprawnością ze Szczecinka – poinformował w środę, 14 sierpnia 2019 r., Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Blisko 250 osób zostało tam bez pracy po pożarze fabryki, który wybuchł w poniedziałek.

Dwie działające tam firmy zatrudniały łącznie ponad stu pracowników z niepełnosprawnością – wynika z informacji służb prasowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Obie firmy otrzymywały regularne dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością.

Jak podał PFRON, już zgłosiło się 15 pracodawców, którzy oferują w sumie dwieście miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnością na Pomorzu Zachodnim. Wśród pracodawców są m.in. Jantar, Meble Negro, Kronospan czy Smak Pomorski.

- Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o pożarze fabryki w Szczecinku, która zatrudniała osoby niepełnosprawne – powiedziała cytowana w komunikacie prezes Zarządu PFRON Marlena Maląg.

Jak dodała, „dla tych osób praca jest niezwykle ważną formą rehabilitacji, dzięki której mogą oni aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym”.

- Wierzymy, że z pomocą wielu podmiotów możliwe będzie jak największe wsparcie i kontynuacja zawodowego rozwoju osób niepełnosprawnych, które będą pragnęły podjąć dalszą aktywność – powiedziała Marlena Maląg.

W 2019 r. na dofinansowania dla pracodawców PFRON przeznaczy 3,4 mld zł. Dla zakładów pracy chronionej od początku 2019 r. wypłacono ponad 700 mln zł. Na terenie województwa zachodniopomorskiego funkcjonuje 16 zakładów pracy chronionej, w których pracuje blisko 1,5 tys. osób z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas