Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Tokio 2020. Poznaliśmy harmonogram przyszłorocznych Igrzysk Paraolimpijskich

14.08.2019
Autor: Mateusz Różański, fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski
Źródło: paralympic.org
Niepalący się znicz na tle światełek z trybun stadionu w Pjongczangu

Komitet organizacyjny Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio opublikował harmonogram zawodów, które będą odbywać się w japońskiej stolicy od 25 sierpnia do 6 września 2020 roku. 22 sierpnia 2019 r. rusza loteria biletowa.

W sumie w japońskich igrzyskach paraolimpijskich weźmie udział 4400 zawodników, którzy podejmą walkę w 540 konkurencjach w 22 dyscyplinach. Zmagania sportowców będzie można podziwiać w 21 lokalizacjach w prefekturach Tokyo, Saitama, Chiba i Shizuoka.

Harmonogram dostosowany dla kibiców

Cały harmonogram został zaplanowany tak, by sportowymi emocjami mogło cieszyć się jak najwięcej osób. Z myślą o kibicujących rodzinach zadbano, by ostatnie zawody w 19 dyscyplinach kończyły się przed godz. 22:00 czasu lokalnego.

Podczas opracowywania programu tokijskich igrzysk wzięto pod uwagę doświadczenie i samopoczucie sportowców, zasady i przepisy różnych federacji międzynarodowych, równowagę płci, względy logistyczne, ale też potrzeby widzów na całym świecie i popularność poszczególnych sportów w Japonii.

Emocji nie zabraknie

Pierwszych medalistów poznamy już 26 sierpnia, dzień po ceremonii otwarcia igrzysk. Wtedy to zmierza się ze sobą m.in. kolarki torowe, ale też pływacy i szermierze na wózkach.

Najwięcej, bo aż 63 konkurencji medalowych, odbędzie się 30 sierpnia. Wtedy to zmierzą się sobą judocy, lekkoatleci, triathloniści, wioślarze. Odbędzie się też finałowy mecz w rugby na wózkach. Ostatnie zawody igrzysk odbędą się 6 września.

Dokładny harmonogram zawodów można znaleźć na stronie organizatorów Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas