Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Trójmiasto zaprasza na Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

21.08.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
skwer kuracyjny w sopocie

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 15 - 20 września 2019 r. Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych - w szczególności schizofrenii oraz przybliżenie problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Są częścią kampanii społecznej pt.: „Odmień swoją głowę”.

Dni Solidarności rozpoczną się 15 września na Skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo, gdzie funkcjonować będzie Trójmiejski Punkt Informacyjny z ofertami wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. O godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji.

W trakcie Dni Solidarności w dniach 16 - 17 września w Gdańsku i Gdyni odbędą się m.in.: konferencja i warsztaty: pt: „Otworzyć Bramy Tolerancji - jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie”.

Pełny program Dni Solidarności na portalu informacyjno-edukacyjnym www.otwartebramy.org.

Obchody odbywają się w ramach kampanii pt. „Odmień swoją głowę – schizofrenia - nie oceniaj dowiedz się więcej!", która ma na celu zmianę myślenia o osobach doświadczających kryzysów psychicznych i zachęca do pozbycia się stereotypów oraz zrozumienia, że osoby doświadczające zaburzeń psychicznych, to ludzie tacy sami jak Ty. Pamiętajmy, że co czwarty z nas miał lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas