Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kampania „Życie warte jest rozmowy”. Bezpłatny wykład i konsultacje

27.08.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
cztery ręce położone jedna na drugiej w geście braterstwa

Instytut Psychiatrii i Neurologii oraz Polskie Towarzystwo Suicydologiczne we współpracy z Wydziałem „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają 10 września, w Światowym Dniu Zapobiegania Samobójstwom, na wykład otwarty oraz konsultacje. Kolejna odsłona kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy” będzie miała miejsce w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 55 w Warszawie. Udział jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają catering i lunch.

Celem wydarzenia jest informowanie społeczeństwa na temat zapobiegania samobójstwom w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem wysokiej liczby samobójstw wśród  mężczyzn.

Aby skutecznie zapobiegać samobójstwom, trzeba m.in. wiedzieć, w jaki sposób rozmawiać zarówno z ludźmi w kryzysie, jak i osobami z ich otoczenia. W tym celu na wydarzenie zaproszono ekspertów, którzy w ciągu około 30-minutowych wykładów podejmą konkretne aspekty problemu i wyzwań prewencyjnych. Po każdej wypowiedzi słuchacze będą mieli okazję zadać pytania oraz porozmawiać z prelegentem. 

Równolegle do wykładów, przez cały czas trwania wydarzenia, każdy potrzebujący rozmowy uczestnik będzie mógł skorzystać z konsultacji u dyżurujących w pokojach wsparcia specjalistów.

Zapisy i rejestracja na wydarzenie.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Adres
    BUW
    30.08.2019, 15:46
    BUW mieści się przy Dobrej 56/66. Dobra 55 to Lingwistyka i zapewniam, że tam (jeszcze) nic nie wiedzą o wydarzeniu.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas