Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wrocław: 7 września spacer z audiodeskrypcją po Przedmieściu Oławskim

27.08.2019
Autor: inf. prasowa, fot. sxc.hu
Rynek we Wrocławiu

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Katarynka zapraszają na spacer z audiodeskrypcją po Przedmieściu Oławskim. Będzie można poznać ciekawe i historyczne miejsca na osiedlu m.in. tajemniczy Klasztor Bonifratrów i dawny pałac biskupów, w którym obecnie znajduje się Muzeum Etnograficzne. Odwiedzimy też filmową gwiazdę wrocławskich ulic, na której swoje dzieło nakręcił Steven Spielberg i poszukamy niezwykłej „uliczki kobiet”. Spacer poprowadzi pasjonatka historii miasta, Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia. Spotkanie odbędzie się 7 września 2019 (sobota), g. 16.30. Udział bezpłatny.

Wycieczka rozpocznie się w Sąsiedzkiej Strefie Relaksu, przy zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki. Organizatorzy zapewniają odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: bezbarier@strefakultury.pl.

Spacer organizowany jest w ramach Dnia Trójkąta.

Dzień Trójkąta

7 września odbędzie się święto Przedmieścia Oławskiego, które w tym roku zapowiada się wyjątkowo smakowicie! Sobota rozpocznie się od leniwego śniadania w parku w duchu less waste. Przed nami także koncert wrocławskiego duetu Gaijin Blues w niedostępnym na co dzień ogrodzie Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec. Spotkamy się także na warsztatach (dla dużych i małych), z Joanną Mielewczyk porozmawiamy o książce „Kamienice 2 – opowieści mieszkańców przedwojennego Wrocławia” i zagramy w Trójkonadę, czyli osiedlową wersję słynnej Familiady (nie zabraknie oczywiście lokalnego Karola Strasburgera!). Przez cały dzień warto odwiedzić też lokalne kawiarnie, restauracje i bary, które serwować
będą specjalne przysmaki za jedyne 3 złote.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Dzień Trójkąta organizowany jest przez Strefę Kultury Wrocław w ramach programu Sąsiadujemy.

FB: Sąsiadujemy

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas