Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ruda Śląska: oddziały neurologiczny i udarowy zawieszone z powodu braku lekarzy

28.08.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
męska ręka w niebieskiej jednorazowej rękawiczce trzyma stetoskop

W związku z brakiem lekarzy Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej zawiesi od 1 września działalność oddziałów neurologicznego i udarowego – podała we wtorek, 27 sierpnia, placówka. Jej dyrekcja zapewnia, że oddziały wznowią pracę z początkiem grudnia.

- Kłopoty kadrowe na naszym oddziale neurologicznym będą przejściowe i już w grudniu oddział wznowi swoją działalność. Decyzja o zawieszeniu działalności oddziału była bardzo trudna i jest ostatecznością, ale nie możemy ryzykować zdrowia i życia pacjentów. Pragnę serdecznie podziękować całemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek oddziału neurologicznego za wieloletnią pracę na rzecz naszego szpitala – powiedziała we wtorek prezes Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej dr Katarzyna Adamek.

Oddziały nie będą pracować od 1 września 2019 r. do 30 listopada 2019 r.

- Przez cały okres zawieszenia oddziałów bez zmian funkcjonować będzie nasza przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego. Bez pomocy specjalisty nie pozostaną również pacjenci hospitalizowani w szpitalu, wymagający konsultacji neurologicznych – zapewnił dyrektor ds. medycznych rudzkiego szpitala dr Jerzy Zdrzałek.

Zgodę na czasowe zawieszenie funkcjonowanie oddziałów wydał wojewoda śląski. Opinię w tej sprawie wydał również dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach. Pacjentom hospitalizowanym na oddziałach zapewniono leczenie w placówkach sąsiadujących z rudzkim szpitalem.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas