Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Caritas Polska uruchomiła program charytatywny „Uratuję Cię”

29.08.2019
Autor: PAP, fot. freeimages.com
Dłoń dotyka innej dłoni, zabandażowanej, z wenflonem

Caritas Polska – największa organizacja dobroczynna w Polsce – uruchomiła specjalny program charytatywny „Uratuję Cię” - poinformowało biuro prasowe Caritasu w przekazanym w środę, 28 sierpnia, komunikacie.

- W serwisie uratujecie.pl zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los, którzy potrzebują szybkiej reakcji, pilnego ratunku. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

Ratowanie osób w potrzebie to niezmienna misja organizacji, a internet to nowoczesne narzędzie, które w tym pomaga. Dzięki środkom ze zbiórek możemy pomagać w sytuacjach, w których potrzebna jest natychmiastowa reakcja: sfinansowanie kosztownej operacji, drogiego leku, czy odbudowa spalonego domu.

Nowa platforma pozwala na łatwe i bezpośrednie pomaganie osobom z doświadczeniem choroby, wypadku i tragicznych zdarzeń. Może to być jeden klik „Wpłać teraz”, wysłany SMS lub wpłata bezpośrednio na konto 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.

- Uratujecie.pl to znacznie więcej niż standardowy serwis internetowy. Wspólnie z darczyńcami budujemy społeczność ludzi pomagających w internecie i w realu – mówi Marta Modrzejewska, koordynatorka programu.

- W działania na rzecz podopiecznych serwisu chcemy angażować najbliższe otoczenie potrzebujących: rodzinę, przyjaciół, sąsiadów i parafian. Chodzi o to, aby informacja o zbiórce dotarła do jak największej liczby osób oraz inspirowała działania na rzecz zbiórek typu piknik, aukcja, przedstawienie. Można również w bardzo prosty sposób przyczynić się do efektywności zbiórki poprzez opowiedzenie o zbiórce członkom swojej rodziny, znajomym, sąsiadom, kolegom z pracy, czy też udostępnić zbiórkę w mediach społecznościowych – dodaje Marta Modrzejewska.

Przejrzysta i intuicyjna w nawigacji strona uratujecie.pl pozwala na bieżąco śledzić historie ratowanych osób, ich potrzeby i stan zbiórek. Zespół serwisu jest w stałym kontakcie z podopiecznymi serwisu, w efekcie czego informuje o ich aktualnej sytuacji, a także formach angażowania się lokalnej społeczności w pomoc w mediach społecznościowych: na profilu Facebook oraz na kanale YouTube.

Organizacja apeluje do osób chorych i w trudnej sytuacji życiowej o kontakt z najbliższą diecezjalną Caritas. Po dostarczeniu wymaganych dokumentów i wskazaniu osób w środowisku lokalnym, chętnych, by zaangażować się w promowanie zbiórki, będzie można poprosić o pomoc darczyńców serwisu uratujecie.pl.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Pomoc
    Maria
    29.08.2019, 11:52
    Caritas nie pomaga.Pomagają ludzie, którzy oddają rzeczy dla biednych albo wpłacają pieniądze.To samo jest z żywnością (zbiórka przed świętami w sklepach),łóżka, sprzęt ortopedyczny pozyskany od sponsorów itd. Nie dajmy się nabrać na rzekomą pomoc kościoła.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas