Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Szczególne medale dla paraolimpijczyków w Tokio

30.08.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
rozległy widok na Tokio

Paraolimpijczycy igrzysk w Tokio 2020 otrzymają specjalne medale, na których oprócz napisu w alfabecie Braille'a będą oznaczenia na otoku oraz szarfie pozwalające osobom niewidomym bezbłędnie rozpoznać złoto, srebro i brąz. To wklęsłe kółeczka na rancie medalu i wypukłe kropki na szarfie.

Jedna wklęsłość oznacza złoto, dwie srebro, a trzy brąz – poinformował Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski na swojej stronie internetowej.

Na awersie znajdują się motywy przedstawiające elementy środowiska naturalnego w Japonii, m.in. rośliny, drzewa czy też skały.

Medale, którymi zostaną nagrodzeni paraolimpijczycy, zostały wykonane, tak jak te przeznaczone dla sportowców bez ułomności, z metali uzyskanych z odpadów, głównie ze smartfonów, metodą recyklingu. Pierwsze pojemniki na odpadki elektroniczne postawiono w wielu miastach Japonii w kwietniu 2017 roku. Po kilku miesiącach akcję rozszerzono instalując je na pocztach oraz na terenach uniwersytetów.

Stolica Japonii organizuje igrzyska drugi raz w historii. Po raz pierwszy gościła najlepszych sportowców globu w 1964 r. Przyszłoroczne odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia.

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas