Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Badanie przez lekarza medycyny pracy

17.01.2020
Autor: K.

Mam orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, pół roku temu lekarz medycyny pracy z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie orzekł o braku przeciwwskazań do pracy z dziećmi. W książeczce zdrowia w polu „rodzaj wykonywanej pracy i data” na jednej stronie jest tylko rodzaj świadczonej przeze mnie pracy i data rozpoczęcia, a dwie strony dalej, pod rodzajem świadczonej pracy, jest adnotacja o tym, że pracę świadczę w oddziale rehabilitacyjnym. W związku z tym mam pytanie, czy posługując się tą książeczką mogę zmienić miejsce pracy (charakter pracy się nie zmienia), na dom podopiecznego, czy muszę wyrabiać nową książeczkę?

Szanowany Panie,

Książeczkę zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych zobowiązane są posiadać osoby podejmujące lub wykonujące pracę, przy której istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby. Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych obejmują badanie lekarskie i laboratoryjne.

Badania do celów sanitarno-epidemiologicznych przeprowadza się:

  • każdorazowo przed podjęciem nowej pracy,
  • przed rozpoczęciem nauki,
  • przed ponownym rozpoczęciem pracy lub nauki oraz po przebyciu zakażenia czynnikiem chorobotwórczym.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zalecam Panu kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną właściwą dla Pana miejsca zamieszkania.

 

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

 

 

Prawy panel

Sonda

Czy kiedykolwiek z powodu niepełnosprawności nie wpuszczono gdzieś Ciebie lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas