Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ruszyła III edycja nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia"

11.09.2019
Autor: inf. prasowa
plakat na górze napis III edycja nagrody człowiek wiedza i doświadczenie pod spodem na fioletowym tle ludzie z pasją i bezcennymi kompetencjami wolontariusze wspierają twoją organizację doceń to i zgłoś do nagrody

Niezastąpieni doradcy, opiekunowie, mentorzy – ludzie różnych profesji, którzy działając jako wolontariusze dzielą się wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami. Wspierają organizacje pozarządowe, ważne inicjatywy społeczne, angażując się w wolontariat całym sercem. Masz takich bohaterów w swojej organizacji albo otoczeniu? Do 6 października br. swojego kandydata do nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia" może zgłosić osoba prywatna, organizacja pozarządowa lub inna instytucja.

To już III edycja nagrody „Człowiek wiedzy i doświadczenia” zainicjowanego przez liderów biznesu tworzących Koalicję Prezesi-wolontariusze. Ideą nagrody jest wyróżnianie osób, które poprzez wolontariat dzielą się z innymi swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym, wspierając i przyczyniając się do rozwoju działań organizacji pozarządowych, ważnych społecznie projektów i przedsięwzięć.

Nagroda ma też na celu promowanie idei wolontariatu kompetencji i dobrych praktyk w tym zakresie oraz inspirowanie innych do podejmowania podobnych aktywności.

Kandydata może zgłosić dowolna osoba, organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie, itp.) lub inna instytucja, w której realizowany jest wolontariat kompetencji.

Zgłoszenia przyjmowane będę od 9 września do 6 października 2019 roku. Oceniane będą realne działania polegające na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, podjęte przez kandydata w 2017, 2018 oraz w pierwszej połowie 2019 roku.

Wniosek zgłoszeniowy oraz regulamin nagrody dostępne są na portalu Koalicji Prezesi-wolontariusze.

W poprzednich edycjach wśród laureatów znaleźli się profesorowie, lekarze, menadżerowie, różni specjaliści w swoich profesjach – ludzie z pasją, którym los innych i świata nie jest obojętny.

Więcej o laureatach poprzednich edycji.

Oceny i wyboru laureatów dokona Kapituła Nagrody. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 26 listopada 2019 roku, podczas VII Konferencji Koalicji Prezesi-wolontariusze, organizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz spółkę Inwestycje Społeczne w ramach programu Koalicja Prezesi-wolontariusze. Nagroda wiąże się z przyznaniem laureatom tytułu „Człowiek wiedzy i doświadczenia”.

Portal Niepelnosprawni.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas